Trzy oczka na pożegnanie Panka. Orlęta pomogły Podlasiu

Damian Panek ma za sobą ostatni mecz w roli trenera Orląt Radzyń Podlaski. Biało-zieloni w świetnym stylu pożegnali swojego szkoleniowca. Po golach Karola Rycaja, Cezarego Demianiuka, Krystiana Putona i Szymona Stanisławskiego ekipa z województwa lubelskiego pokonała Unię Tarnów 4:1, pomagając w utrzymaniu Podlasiu Biała Podlaska. Oficjalnie wiadomo już, że w nowym sezonie radzynian poprowadzi Rafał Borysiuk.

Przed startem spotkania nastąpiła miła uroczystość. Trener Damian Panek został oficjalnie pożegnany przez prezesa klubu Krzysztofa Grochowskiego. Przyjezdni, chcąc być pewnym utrzymania w lidze, musieli wygrać w Radzyniu Podlaskim, dlatego od początku dążyli do zdobycia bramki. W 7. minucie okazję miał Paweł Węgrzyn, ponadto aktywni byli Dawid Sojda i Sebastian Zawrzykraj, ale na tablicy wyników wciąż było 0:0. Wszystko zmieniło się w 34. minucie. Z podania Krystiana Putona pożytek zrobił Karol Rycaj i sytuacja Unii zrobiła się fatalna. Po chwili wynik podwyższyć mógł sam Puton, lecz dobrze interweniował Bartłomiej Banek. Odpowiedź tarnowian nastąpiła w 38. minucie. Uderzał Dawid Sojda i tylko przytomność umysłu Adriana Zarzeckiego uchroniła gospodarzy przed stratą bramki. Przed przerwą więcej goli już nie padło.

Na drugą odsłonę radzynianie wyszli bez zmian w składzie. Po stronie gości na murawie pojawili się za to Robert Witek i Kamil Tyrka. Korekty Daniela Bartkowskiego dobrze podziałały na zespół. W 52. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na trafienie zamienił Artur Biały. Przyjezdni złapali wiatr w żagle. Sporo szumu robił Sojda, ale Robert Nowacki nieźle spisywał się pomiędzy słupkami, a w jednej sytuacji uratował go słupek. W 70. minucie powinno być 2:1 dla gospodarzy. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Szymon Stanisławski, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i dał się dogonić Robertowi Witkowi. Na 300 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry skuteczniejszy był Cezary Demianiuk, rozpoczynając koncert podopiecznych Damiana Panka. W doliczonym czasie Bartłomieja Banka przechytrzyli jeszcze Krystian Puton i Szymon Stanisławski, a radzynianie pożegnali się ze swoim szkoleniowcem efektownym triumfem 4:1. Unia sezon 2018/2019 spędzi w IV lidze.

Orlęta Radzyń Podlaski – Unia Tarnów 4:1 (1:0)
Bramki: Karol Rycaj 34′, Cezary Demianiuk 85′, Krystian Puton 90+1′, Szymon Stanisławski 90+4′ – Artur Biały 52′

Orlęta: Nowacki – Ciborowski, Zarzecki, Panufnik, Szymala – Kalita (72′ Demianiuk), Korolczuk (90+2′ Idzikowski), Krawczyk (69′ Stolarczyk), Puton (90+2′ J. Bożym), Rycaj – Stanisławski.

Unia: Banek – Niemiec, Bartkowski, Więcek (46′ Witek), Węgrzyn (78′ Nytko), Sojda (82′ Lubera), Łazarz (46′ Tyrka), Hebda (66′ Tyl), Popiela, Zawrzykraj, Biały.

Żółte kartki: Piotr Krawczyk, Cezary Demianiuk – Sebastian Zawrzykraj, Artur Hebda
Sędziował: Kamil Adamski (Kielce).