Padwa Zamość rozpoczyna walkę na pierwszoligowych parkietach

– Celem Padwy jest przede wszystkim utrzymanie. Nie chcemy, by nasza przygoda na zapleczu PGNiG Superligi trwała tylko jeden sezon. Zaangażowanie naszych kibiców pokazuje, że w Zamościu jest zapotrzebowanie na piłkę ręczną na dobrym poziomie – mówi przed pierwszym meczem nowego sezonu trener Padwy, Tomasz Czerwonka. Szczypiorniści z Zamościa rozgrywki zainaugurują 22 września, kiedy to we własnej hali podejmą AZS UW Warszawa.

Oprócz akademików z Warszawy rywalami Padwy w grupie C będą: Orlen Wisła II Płock, MTS Chrzanów, SPR PWSZ Tarnów, KPR Legionowo, KSSPR Końskie, AZS AWF Biała Podlaska, SPR ROKiS Radzymin, KS Uniwersytet Radom, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski oraz SRS Czuwaj Przemyśl. – Myślę, że nasza grupa jest tą najsilniejszą. Poprzedni sezon pokazał, że mocne są zespoły z Tarnowa, Białej Podlaskiej i Przemyśla. Groźna, szczególnie u siebie, jest drużyna z Końskich. Ekipa z Legionowa z przeszłością w PGNiG Superlidze jest doświadczona i niebezpieczna. Do tego dochodzą nieobliczalne zespoły z Chrzanowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Mamy trudną grupę, ale nie stoimy na straconej pozycji. Do każdego spotkania musimy przystąpić w stu procentach zmobilizowani – komentuje trener Tomasz Czerwonka.

Bardzo intensywny dla zawodników Padwy był okres przygotowawczy. Szczypiorniści z Zamościa rozegrali aż dziesięć meczów kontrolnych, w których odnieśli siedem zwycięstw, a trzy razy schodzili z parkietu pokonani. – Naszym największym problemem na początku okresu przygotowawczego był brak zgrania. Jednak z każdym meczem sytuacja ulegała poprawie. Zawodnicy dopiero docierali się i teraz przed startem ligi widzę, że dobrze rozumieją się na boisku i poza nim. Szczególnie istotna była sparingowa wygrana z drużyną z Tarnowa, która dodała nam pewności siebie – mówi szkoleniowiec Padwy.

SPARINGI PADWY ZAMOŚĆ PRZED SEZONEM 2018/2019

Padwa Zamość – Azoty II Puławy 26:23
Padwa Zamość – AZS AWF Biała Podlaska 22:26
Padwa Zamość – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 25:15
Padwa Zamość – SRS Czuwaj Przemyśl 22:26
Azoty II Puławy – Padwa Zamość 33:29
AZS UJK Kielce – Padwa Zamość 30:38
Padwa Zamość – KS Uniwersytet Radom 22:13
Wisła Sandomierz – Padwa Zamość 31:33
SPR PWSZ Tarnów – Padwa Zamość 29:30
Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 38:21

Po awansie do I ligi zarząd Padwy zadbał o solidne wzmocnienia. Radom na Zamość zamienili Radosław Pomiankiewicz, Grzegorz Mroczek i Bartłomiej Misalski. Z Viretu Zawiercie przyszedł wicekról strzelców poprzedniego sezonu I ligi, Łukasz Szymański. W nowej kampanii zespół Padwy będą reprezentować również Krzysztof Teterycz (Wisła Sandomierz), Paweł Puszkarski (ostatnio SRS Czuwaj Przemyśl) oraz Jakub Kłoda (Stal Mielec). Po poważnych problemach zdrowotnych do kadry Padwy wracają skrzydłowi: Kajetan Litwińczuk i Igor Radwański, który oprócz gry będzie pełnił funkcję kierownika zespołu.

KADRA PADWY ZAMOŚĆ NA SEZON 2018/2019

Bramkarze: Rafał Bąk, Karol Drabik, Wojciech Wnuk

Rozgrywający: Adrian Adamczuk, Szymon Fugiel, Tomasz Fugiel, Jakub Kłoda, Bartłomiej Misalski, Grzegorz Mroczek, Aleksy Radwański, Tomasz Sałach, Tomasz Samoszczuk, Łukasz Szymański, Krzysztof Teterycz

Skrzydłowi: Krzysztof Bigos, Kajetan Litwińczuk, Jakub Pieczykolan, Paweł Puszkarski, Igor Radwański

Obrotowi: Piotr Gałaszkiewicz, Jakub Kozyrski, Radosław Pomiankiewicz.

fot. Padwa Zamość