Świetna pierwsza połowa dała Padwie komplet punktów

Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach ligowych odnieśli szczypiorniści MKS-u Padwa Zamość. Podopieczni Tomasza Czerwonki, w meczu rozgrywanym w ramach 7. kolejki I ligi grupy C okazali się lepsi od KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Zawodnicy z Zamościa od początku meczu konsekwentnie budowali przewagę nad przyjezdnymi. Po kwadransie prowadzili już 8:4. W kolejnych minutach gospodarze potwierdzali swoją wyższość, przez co pierwszą połowę zakończyli wynikiem 17:8. W drugiej części sobotniej konfrontacji goście z Ostrowca Świętokrzyskiego próbowali zniwelować straty, ale na nic to się zdało. Szczypiorniści Padwy kontrolowali grę i ostatecznie wygrali różnicą ośmiu trafień (29:21). Najwięcej bramek dla zespołu z Zamościa rzucił niezawodny Tomasz Fugiel. Rozgrywający rozegrał kolejne znakomite spotkanie, pokonując bramkarzy rywali dziesięć razy. – Dzięki dokładnej przedmeczowej analizie, KSZO niczym nas nie zaskoczyło. Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego wyszli ustawieniem 4-2 w obronie, ale paradoksalnie to ułatwiło nam zdobywanie bramek. Ogromne pochwały dla moich podopiecznych za pierwszą połowę. Prezentowaliśmy dobrą, a momentami bardzo dobrą grę. Pierwsza część meczu jakby nie patrzeć ustawiła to spotkanie. Po przerwie brak odpowiedniej koncentracji powodował nieskuteczność, bo nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji. Powiedzmy, jednak że przez wzgląd na końcowy sukces rozgrzeszam moich zawodników  – powiedział po spotkaniu opiekun ekipy z Zamościa.

MKS Padwa Zamość – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 29:21 (17:8)

MKS Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – T. Fugiel 10, Puszkarski 9, Teterycz 3, Adamczuk 3, Gałaszkiewicz 2, Misalski 1, Mroczek 1, Pomiankiewicz, Sałach, Bigos, Radwański, S. Fugiel, Kłoda.

KSZO Odlewnia: Baran, Kijewski – Falasa 4, Jeżyna 4, Hubka 4, Grabowski 3, Bysiak 2, Kogutowicz 2, Włoskiewicz 1, Chmielewski 1, Jagiełło, Pawlik.