15-letni piłkarz Motoru bardzo blisko Legii Warszawa

W ostatnich dniach informowaliśmy o przenosinach bramkarza BKS-u Lublin – Mateusza Kochalskiego – do zespołu Legii Warszawa. Teraz okazuje się, że to niejedyny zawodnik z Lubelszczyzny, który zasili szeregi tego klubu. Bardzo blisko stołecznej drużyny jest również reprezentant Polski i kadry wojewódzkiej, a także piłkarz Piłkarskich Nadziei Motoru Lublin – Michał Król (na zdjęciu pierwszy z prawej w górnym rzędzie).

15-latek swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Polski U15 dostał w sierpniu 2014 roku. – Oczywiście, że się cieszę. Jest to w pewnym sensie nagroda za ciężką pracę na treningach, jak i poza nimi, ale też jeszcze większa motywacja, aby podnosić swoje umiejętności i kiedyś zagrać na najwyższym poziomie. Jeszcze rok temu nawet nie marzyłem, że przyjdzie mi zagrać w kadrze – mówił na naszych łamach zawodnik.

Teraz przyszedł czas na kolejny krok w przygodzie z piłką nożną Michała Króla. Młody piłkarz przenosi się bowiem do Legii Warszawa. – Michał był na testach w Legii i się spodobał. Teraz negocjowane są warunki jego transferu, ale jest już bardzo blisko Legii – potwierdza jeden z trenerów grup młodzieżowych Motoru Lublin, Grzegorz Komor.

Król występuje jako skrzydłowy. Równie dobrze radzi sobie na prawej, jak i na lewej stronie boiska. Jesienią grał jeszcze w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych, by wiosną przenieść się do drużyny rywalizującej w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy Starszych. Ponadto rozegrał jeden mecz na poziomie Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych. – Michał dobrze się rozwija. Życzymy mu, był szczęśliwy w Legii, bo na tym polega nasza praca, aby jak najwięcej chłopców grało w jak najlepszych zespołach – dodaje Komor.

Zainteresowanie młodymi piłkarzami Motoru Lublin wykazują też inne wyżej notowane kluby, na czele z Jagiellonią Białystok. – Jest zainteresowanie. Nie ma jednak sensu, żeby młodzi piłkarze od nas odchodzili. Pod względem szkolenia młodzieży w Lublinie dzieje się bardzo dobrze. Mamy Centralną Ligę Juniorów Starszych, mamy Ligę Makroregionalną Juniorów Młodszych. Nie ma więc sensu, by piłkarze nas opuszczali – zachwala Grzegorz Komor.