8. kolejka w ligach juniorów

8. kolejka w ligach juniorów

W miniony weekend została rozegrana 8. kolejka w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych oraz Młodszych. Co ciekawe – w tej serii gier w lidze juniorów starszych ani razu nie wygrali goście. W juniorach młodszych najciekawiej zapowiadało się spotkanie derbowe między Widokiem Lublin, a Motorem.

Spotkania w lidze juniorów starszych ani razu nie ucieszyły kibiców gości. We wszystkich meczach górą byli gospodarze lub drużyny dzieliły się punktami. Najwięcej bramek padło w starciu między Ładą Biłgoraj, a Chełmianką Chełm. Ten mecz zakończył się bowiem rezultatem 3:3.

Łada Biłgoraj – Chełmianka Chełm 3:3

Lewart Lubartów – AMSPN Hetman Zamość 2:2

TOP 54 Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 2:1

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Orlęta Łuków 0:0

Avia Świdnik – Górnik Łęczna 2:0

Widok Lublin – Wojan EB Olimpia Miączyn 2:1

O komentarz do swojego spotkania poprosiliśmy trenera TOP 54 Biała Podlaska, Miłosza Storto:

– Mecz derbowy rządzi się swoimi prawami. My do tego spotkania przystąpiliśmy dodatkowo osłabieni brakiem kilku zawodników. Niektórzy leczą jeszcze urazy inni – z powodu grypy – niestety nie mogli uczestniczyć w tym spotkaniu. Ogólnie mecz był dobry. Uważam, że mimo twardej, derbowej gry zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo. W drugiej połowie dobrze wyglądała nasza gra po zmianach przeprowadzonych w przerwie. Trochę się to z przodu rozruszało. Swoich sytuacji nie wykorzystali m.in. Patryk Paszkiewicz czy Jakub Syryjczyk, wtedy wynik mógł być troszeczkę inny. Mimo wszystko chciałbym, żeby zespół poprawił dokładność gry oraz umiejętność spokojnego rozgrywania na połowie przeciwnika.


W najciekawszym meczu w lidze juniorów młodszych, Widok Lublin zremisował na własnym boisku w derbach z Motorem Lublin 2:2. Najwyższe zwycięstwo natomiast odnieśli (standardowo) gracze Piłkarskich Nadziei Motoru Lublin, którzy wygrali z Niedźwiadkiem Chełm aż 9:0!

PN Motor Lublin – Niedźwiadek Chełm 9:0

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Orlęta Łuków 2:0

BKS Lublin – Wisła Puławy 0:2

Avia Świdnik – Górnik Łęczna 0:4

MOSiR Lubartów – AMSPN Hetman Zamość 0:5

Widok Lublin – Motor Lublin S.A. 2:2

TOP 54 Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0

O krótki komentarz do swojego meczu poprosiliśmy trenera Motoru Lublin S.A. Mirosława Komara:

– Mecz był w miarę wyrównany. Choć były momenty, że przewagę miał zespół Widoku. Jednak w momencie kiedy Widok grał w osłabieniu po czerwonych kartkach, to my przejęliśmy inicjatywę. Podsumowując myślę, że wynik jest sprawiedliwy. Nikt nie powinien czuć się poszkodowany w sensie punktowym. Ogólnie poziom spotkania był niezły, choć grywaliśmy już między sobą lepsze mecze.