Absolwent Domaszewnica autorem drobnej niespodzianki…

W III rundzie Pucharu Polski na szczeblu Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Absolwent Domaszewnica podejmował na własnym terenie Orkan Wojcieszków. Piłkarze urządzili sobie prawdziwy trening strzelecki, zdobywając… dziewięć bramek!

11 listopada w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej los połączył ze sobą dwa zespoły z dołu tabeli w swoich ligach oraz będące aktualnie w dołku formy. Gospodarz dzisiejszego starcia zajmuje jedenaste miejsce w bialskiej klasie A i w trzech ostatnich ligowych spotkaniach strzelił pięć bramek, ale nie zdobył ani jednego punktu. W III rundzie znalazł się dzięki zwycięstwu dopiero w rzutach karnych z Wóldom Wólka Domaszewska i “dezercji” Sokoła Adamów. W wyższej lidze i nieco lepszej formie są zawodnicy gości. Jednak nie było tego widać dzisiaj na boisku.

Drużyna Orkana Wojcieszków co prawda zajmuje przedostatnie 13. miejsce w lidze, ale na co dzień występuje w bialskiej klasie okręgowej, a w dwóch ostatnich meczach nawet wyszarpała dwa remisy. Jednak to gospodarze rozpoczęli z większym animuszem i po pierwszej połowie prowadzili już 4:1. Między innymi trzy bramki z rzutów karnych wykorzystał Damian Kabat.

W drugiej połowie gospodarze poszli za ciosem i po przelobowaniu golkipera gości przez Damiana Kabata i ładnej akcji Dariusza Kwoka zespół Absolwenta Domaszewnica prowadził już 6:1. Przyjezdnych było stać jedynie na drobną kosmetykę wyniku i ostatecznie wyżej notowana drużyna Orkana Wojcieszków przegrała 3:6. Warto odnotować, że trzy bramki dla zespołu gości zdobył dzisiaj Ireneusz Jodełka.

– Pojechaliśmy tam chyba bardziej rekreacyjnie, niż po to, aby wygrać. Nasz zespół nie był kompletnie przygotowany do tego meczu – mówił trener drużyny gości, Robert Cąkała.

Teraz przed piłkarzami z Domaszewnicy kolejna runda rozgrywek i oczekiwanie na rywala z wyższej półki!

Absolwent Domaszewnica – Orkan Wojcieszków 6:3 (4:1)
Bramki:
Damian Kabat x4 (w tym trzy z rzutów karnych), Dariusz Kwok x2 – Ireneusz Jodełka x3.