Akademia Footbolisty Głusk kolejnym klubem partnerskim Motoru Lublin

Akademia Footbolisty Głusk kolejnym klubem partnerskim Motoru Lublin

W piątek w siedzibie Areny Lublin doszło do podpisania umowy o współpracy Motoru Lublin z Akademią Footbolisty Głusk. Celem porozumienia jest podejmowanie wzajemnych działań, które mają na celu podnoszenie poziomu sportowego, a także rozwój organizacyjny obu klubów piłkarskich. W spotkaniu udział wzięli: prezes Motoru Lublin Paweł Majka, członek zarządu Motoru Lublin Paweł Szymona, prezes Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin Piotr Branecki, koordynator Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin Tomasz Jasik, prezes Akademii Footbolisty Głusk Jarosław Stępień i wiceprezes Akademii Footbolisty Głusk Sylwester Lis.

Akademia Footbolisty Głusk jest drugim klubem, z którym podpisaliśmy porozumienie o współpracy. Nie ulega wątpliwości, że mocno angażujemy się w to, aby najlepiej szkolące kluby w naszym województwie były klubami partnerskimi Motoru Lublin. Cenimy pracę, jaką wykonują trenerzy i osoby związane właśnie z Akademią Footblisty Głusk. Widzimy, jak szkoleni są tam najmłodsi zawodnicy i chcielibyśmy, aby najzdolniejsi z nich oraz ci dobrze rokujący, trafiali w przyszłości do Motoru Lublin. Wiele dobrego obiecujemy sobie po tej współpracy, tym bardziej że chłopaki z Akademii są twórcami Piłkarskiego Centrum Innowacji, w którym wykorzystują swoją metodologię szkolenia i chcielibyśmy się w to włączyć, choćby poprzez wysyłanie naszych zawodników na indywidualne treningi. Myślę, że będziemy o to opierali naszą współpracę, ponieważ nie ulega wątpliwości, że jest to krok do przodu, jeśli chodzi o szkolenie – powiedział trener koordynator Akademii Piłkarskiej Motor Lublin Tomasz Jasik*.

W podobnym tonie wypowiedział się także prezes Akademii Footbolisty Głusk Jarosław Stępień. – Nie ma co ukrywać, że Motor Lublin jest marką na Lubelszczyźnie i bardzo cieszymy się z tego, że właśnie taki klub zainteresował się naszą Akademią. Dla nas jest to wyróżnienie. Na piłkarskiej mapie Polski istniejemy od 2015 roku, więc można powiedzieć, że na 5-lecie zrobiliśmy sobie prezent, jakim jest nawiązanie współpracy z Motorem Lublin. Wierzymy, że dla nas do będzie wielki krok w przód. Umowa została podpisana na czas nieokreślony, ale za rok pewnie ponownie siądziemy do rozmów i jeśli wszystko będzie dobrze, to mamy nadzieję, że będziemy kontynuowali naszą współpracę z Motorem Lublin. 

Współpraca między dwoma klubami odbywać się będzie na kilku płaszczyznach. Począwszy od wymiany doświadczeń między trenerami, bo jako Akademia Footbolisty Głusk mamy możliwość odbycia stażu u pierwszego trenera Motoru Lublin. Kolejny aspekt jest czysto piłkarski, który polega na dostarczaniu naszych chłopców do Motoru Lublin i ich dalszy rozwój – zaznaczył wiceprezes Akademii Footbolisty Głusk Sylwester Lis.

fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu

*wypowiedzi za oficjalną stroną Motoru Lublin