Amber Cup ponownie udane dla piłkarek nożnych Górnika Łęczna

Dwa zwycięstwa i jedną porażkę zanotowały piłkarki nożne Górnika Łęczna podczas pobytu na Litwie. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza w ramach turnieju Amber Cup pokonały 4:1 Czarnych Sosnowiec i 7:0 Dynamo Ryga oraz przegrały 1:3 z Gintrą-Universitetas Szawle. Zielono-czarne na towarzyski turniej udały się bez Emilii Zdunek, która przeniosła się do hiszpańskiej Sevilli. Natomiast do sztabu szkoleniowego łęcznianek dołączył Sławomir Nazaruk. 44-latek będzie drugim trenerem i kierownikiem zespołu. 

KOMENTARZ TRENERA

Piotr Mazurkiewicz:Jak zawsze mieliśmy doskonałe warunki do pracy. Poza świetną bazą treningową mogliśmy rozegrać pożyteczne sparingi z dobrymi zespołami, co jest elementem przygotowań do sezonu. Po zmianach personalnych, jakie nastąpiły w naszej drużynie, koncentrujemy się już tylko na tym, co przed nami. Mamy swój pomysł na grę i realizujemy go cierpliwie dzień po dniu. Zawodniczki, które do nas dołączyły wypadły bardzo pozytywnie i zostały ciepło przyjęte przez zespół. Dziewczyny także swoją postawą, osobowością i charakterem, nie tylko na boisku, odpłaciły się reszcie, więc wszystko należy ocenić na plus. 

WYNIKI GÓRNIKA ŁĘCZNA W TURNIEJU AMBER CUP

Gintra-Universitetas Szawle – Górnik Łęczna 3:1
Bramka dla Górnika: Weronika Kłoda 20′

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 4:1
Bramki: Sylwia Matysik x3, Dominika Grabowska – Dagmara Grad

Górnik Łęczna – Dynamo Ryga 7:0
Bramki: Nikola Karczewska, Natalia Hryb, Ewelina Kamczyk x5

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU AMBER CUP

1. Gintra-Universitetas Szawle
2. Górnik Łęczna
3. Czarni Sosnowiec
4. Dynamo Ryga

SKŁAD GÓRNIKA ŁĘCZNA

Anna Palińska, Danuta Paturaj, Alicja Dyguś, Natasza Górnicka, Małgorzata Grec, Kinga Niedbała, Alona Kovtun, Natalia Hryb, Sylwia Matysik, Dominika Grabowska, Agnieszka Jędrzejewicz, Ewelina Kamczyk, Weronika Kłoda, Nikola Karczewska, Aleksandra Drąg, Kamila Osajkowska, Milena Kazanowska, Maja Osińska, Anna Zając, Gabriela Kuczyńska.

fot. GKS Górnik Łęczna

0 0 votes
Article Rating