Arka Gdynia – Górnik Łęczna typy i kursy (13.03.2023)

23. kolejkę Fortuna 1 Ligi zamknie spotkanie nad Bałtykiem. Przygotowaliśmy na starcie Arka Gdynia – Górnik Łęczna typy do wykorzystania przy obstawianiu.

Arka Gdynia – Górnik Łęczna typy i przewidywania

Jeśli chce się awansować do Ekstraklasy trzeba wykorzystywać każde okazje do zdobywania punktów. Nie zawsze mecze z bezpośrednimi rywalami są najcięższe, czasem okazać może się, że to ekipy walczące o utrzymanie potrafią stawić największy opór. Tak może być w poniedziałkowej potyczce nad Morzem Bałtyckim. Po analizie wybraliśmy dla was dwa, najciekawsze na mecz Arka Gdynia – Górnik Łęczna typy.

arka gdynia - gornik leczna typy

Podopieczni Hermesa w tym sezonie walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Gdynianie cały czas znajdują się w czubie tabeli rozgrywek. W tym sezonie Fortuna 1 Ligi pochwalić mogą się bilansem 11. zwycięstw, 4. remisów i 7. porażek. Z dorobkiem 37 oczek Arkowcy plasują się na 5. pozycji w tabeli, która daje prawo gry w barażach o Ekstraklasę. Warto jednak zauważyć, że w górnej części tabeli panuje niesamowity ścisk i różnice punktowe które dzielą poszczególne ekipy są bardzo małe.

Nieco gorzej przedstawia się sytuacja drużyny ze wschodu kraju. Łęcznianie co prawda w chwili obecnej lokują się w “bezpiecznej strefie” to mogą już czuć oddech rywali na plecach. Piłkarze Ireneusza Mamrota w tym sezonie zdołali odnieść 5. zwycięstw, 8. remisów i 9. porażek. Z dorobkiem 23. oczek ekipa Górnika zajmuje 13. lokatę.

Już na pierwszy rzut oka wskazać możemy faworyta poniedziałkowej potyczki nad Bałtykiem. Spoglądając w statystyki oraz analizując bezpośrednie wyniki widzimy, że w tym sezonie lepszym klubem jest ekipa Arki Gdynia. Również bilans bezpośrednich pojedynków przemawia za piłkarzami Hermesa. Gdynianie triumfowali w 3. z 5. ostatnich bezpośrednich pojedynków. Naszym zdaniem już od pierwszych minut mecz toczyć będzie się pod dyktando gospodarzy. Uważamy, że już do przerwy prowadzić będą gdynianie. Piłkarze Górnika przegrywali pierwsze połowy w 6. z 10. ostatnich meczach rozegranych na wyjeździe.

Arka Gdynia – Górnik Łęczna ostatnie wyniki

Poniżej przedstawiamy ostatnie rezultaty, które odnosiły obydwa zespoły.

Ostatnie mecze Arki Gdynia

 • Arka Gdynia – Resovia 4:0
 • Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia 0:3
 • Arka Gdynia – Wisła Kraków

Ostatnie mecze Górnika Łęczna

 • Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 1:1
 • Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 0:1
 • Resovia – Górnik Łęczna 1:0

Arka Gdynia – Górnik Łęczna bezpośrednie mecze

To kolejny już, na przestrzeni ostatnich sezonów bezpośredni pojedynek tych ekip. Ostatnie z nich kończył się następującymi wynikami:

 • Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:0
 • Górnik Łęczna – Arka Gdynia 1:2
 • Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:2

Spoglądając w ostatnie wyniki nie możemy dostrzec zdecydowanego lidera tych spotkań. Odnieść można wręcz wrażenie, że drużyny te wygrywają ze sobą naprzemiennie.

Arka Gdynia – Górnik Łęczna kursy bukmacherskie

Nasze na potyczkę Arka Gdynia – Górnik Łęczna typy znajdziecie powyżej. Podobnie jak my tak i bukmacherzy w swoich przedmeczowych analizach stawiają na ekipę z Gdyni.

 • Wygrana Arki Gdynia: 1.65
 • Remis: 4.00
 • Wygrana Górnika Łęczna: 5.00

Gdzie oglądać Arka Gdynia – Górnik Łęczna? Transmisja

O której Arka Gdynia – Górnik Łęczna i gdzie? Pierwszy gwizdek rozlegnie się w poniedziałek, 13 marca o godzinie 18:00 na Stadionie w Gdyni. Transmisja z tego pojedynku dostępna będzie na platformie Polsat Box Go oraz w serwisie statscore po wykupieniu dostępu.