Arka Gdynia – Lechia Gdańsk typy, kursy i zakłady na mecz (24.11.2023)

Absolutnym hitem piątkowego pasma gier 1. ligi będzie rywalizacja o prym w Trójmieście. Jakim rezultatem może się zakończyć? Sprawdźcie nasze Arka Gdynia – Lechia Gdańsk typy.

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk typy bukmacherskie

Gra w 1. lidze jest sporym osiągnięciem i wiąże się z pokaźnymi gratyfikacjami finansowymi. Finalnie i tak jest czymś zupełnie innym niż występy w PKO Ekstraklasie. Włodarze sporej części zespołów z zaplecza elity mówią o tym otwarcie. Ci, którzy milczą, sądzą dokładnie tak samo. Brak im jedynie odwagi, aby się do tego publicznie przyznać.

Gdyńska Arka już w poprzedniej kampanii była bardzo bliska ponownej gry na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym. Na ostatniej prostej nie udało jej się jednak uzyskać prawa do gry w barażach. We właśnie trwającym sezonie nikt z klubu mającego swoją siedzibę przy ul. Olimpijskiej w Gdyni nie chce popełnić podobnego błędu.Fantastyczna forma po kilkunastu pierwszych kolejkach jest tego doskonałym dowodem.

arka-gdynia-lechia-gdansk-typy
fot. Icon Sport

Wygrana w derbowej rywalizacji z popularnymi Budowlanymi nie będzie oczywiście prosta. Takie spotkania zawsze rządzą się swoimi prawami i nie inaczej będzie także w tym najbliższym starciu. Jesteśmy mimo wszystko przekonani o tym, że Arka Gdynia – Lechia Gdańsk typy na triumf gospodarzy mają rację bytu.

Z uwagi na wielką temperaturę tej potyczki polecamy także nieco mocniej przyjrzeć się zakładom na rzut karny w meczu. Na przestrzeni pięciu ostatnich pojedynków podyktowano aż 7 takich stałych fragmentów gry. Mamy przeczucie, że lada chwila będziemy świadkami “jedenastki” numer osiem.

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk kursy bukmacherskie

Zdaniem legalnych polskich bukmacherów faworytem omawianego pojedynku jest zespół z Gdyni. W ofercie firmy Betfan zakład na ich zwycięstwo opatrzony jest kursem 1.83. Na dużo wyżej, bo aż 3.85 wyceniono ewentualną wygraną ekipy dowodzonej przez Szymona Grabowskiego. Co natomiast z remisem? Prawdopodobieństwo podziału oczek określono przelicznikiem 3.80.

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Arka Gdynia nie bez powodu piastuje fotel lidera zaplecza PKO Ekstraklasy. Żółto-niebiescy pozostają niepokonani od sześciu spotkań ligowych. Ostatnia porażka przypada na końcówkę września i starcie z Chrobrym Głogów.

Całkiem przyzwoicie przedstawia się także dorobek gdańszczan, ale akurat w ich przypadku na drodze do zajęcia wyższej lokaty staje zbyt duża liczba remisów.

Kilka poprzednich potyczek padało łupem Lechistów, ale teraz  zważywszy na dyspozycję Arkowców o podobny wynik będzie raczej trudno.

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk przewidywane składy

O ile tylko żaden z graczy nie dozna w ostatniej chwili jakiegoś bolesnego urazu, to wyjściowe jedenastki obu ekip powinny wyglądać następująco:

Arka: Lenarcik – Stolc – Marcjanik – Dobrotka – Gnojny – Milewski – Gol – Czubak – Adamczyk – Kobacki – Skóra

Lechia: Sarnawski – Bugaj – Olsson – Chindris – Kałahur – Biegański – Kapić – Chłań – Mena – Piła -Bobcek

Gdzie oglądać Arka Gdynia – Lechia Gdańsk? Transmisja i godzina

Prawa do transmisji rozgrywek 1. ligi posiada stacja Polsat. Relacja na żywo z tego pojedynku będzie więc dostępna na antenach Polsatu Sport Extra. Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:30 w dniu 24 listopada 2023 roku.