Arka Gdynia – Odra Opole typy i kursy (30.05.2024)

Arkowcy na ostatniej prostej zmagań Fortuna 1. Ligi pozbawili się szans na bezpośredni awans do piłkarskiej elity. W tej chwili pozostaje im tylko zacięta walka w barażach. Czy pierwszymi “ofiarami” podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego będzie ekipa popularnych Wikingów Południa? O tym nieco szerzej w tekście Arka Gdynia – Odra Opole typy. Serdecznie zapraszam.

Arka Gdynia – Odra Opole typy bukmacherskie

Aby jedni mogli się cieszyć, inni muszą cierpieć. Tak w piłce było od zawsze i nic się w tej kwestii nie zmieniło. GKS Katowice mógł więc przed paroma dniami hucznie świętować swój powrót do piłkarskiej ekstraklasy po niemal dwóch dekadach przerwy. Gieksiarze dokonali historycznego wyczynu właśnie kosztem ekipy z Pomorza. I to na dodatek w trakcie bezpośredniego meczu. Emocji było mnóstwo. Każdy, kto miał sposobność śledzić to spotkanie, na pewno takiej decyzji nie żałuje.

Karol Czubak i jego klubowi koledzy mają jeszcze jedną drogę do upragnionego awansu do PKO Ekstraklasy. Jest nią oczywiście wygrana w arcyciekawych barażach. W półfinale drogi Arki skrzyżują się szóstą po sezonie zasadniczym Odrą. W teorii gdynianie to zdecydowani faworyci, ale jak wiadomo futbol bywa pełen sensacyjnych zwrotów akcji. Niewykluczone, że w przypadku tej pary barażowej będzie miał miejsce kolejny z nich.

arka-gdynia-odra-opole-typy

Dyspozycja obydwu ekip na przestrzeni pari ostatnich tygodni wskazuje jasno, iż walka o prawo do gry w wielkim finale będzie wyjątkowo zacięta. Tym skreślającym całkowicie ekipę Niebiesko-czerwonych radziłbym się mocno zastanowić nad motywami swoich wyborów. Opolanie na pewno łatwo broni nie złożą, przez co na tablicy wyników na 99% będą widniały trafienia każdej ze stron pojedynku.

Przez pryzmat tego, co często dzieje się podczas zmagań barażowych warte uwagi są też z pewnością Arka Gdynia – Odra Opole typy na więcej goli w drugiej połowie starcia. Walka musi się toczyć do ostatniej minuty meczu. Tutaj nie ma innej opcji. Istnieje tym samym całkiem spora szansa, że widzowie zgromadzeni na obiekcie w Gdyni będą świadkami większej liczby trafień na przestrzeni drugich czterdziestu pięciu minut.

Arka Gdynia – Odra Opole kursy bukmacherskie

W opinii legalnych polskich bukmacherów wyraźnymi faworytami tego meczu są piłkarze z Gdyni. W ofercie firmy STS ich wygraną opatrzono kursem 1.67. Zdecydowanie więcej, bo aż 4.50 wynosi przelicznik, który opisuje ewentualny triumfy Odry. Remis to natomiast tym razem mnożnik równy dokładnie 3.60.

Arka Gdynia – Odra Opole bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Podczas tzw. sezonu zasadniczego obie ekipy spotkały się oczywiście dwukrotnie. Na jesieni górą byli opolanie, którzy wygrali po golu Albańczyka Dina Suli. W trakcie rundy rewanżowej padł bramkowy remis, choć niewiele brakowały, aby znów triumfowała Odra. Każdy z tych pojedynków nie będzie miał jednak za chwilę znaczenia. Liczy się tylko tu i teraz. Finiszujący w dobrym stylu podopieczni Adama Noconia mogą jeszcze sporo w tych barażach namieszać. Każdy z trzech pozostałych uczestników ma tego świadomość.

Gdzie oglądać Arka Gdynia – Odra Opole? Transmisja i godzina

Wszyscy zainteresowani będą mogli śledzić relację live z tego spotkania na antenach stacji Polsat Sport 2. Początek transmisji o godz. 20:30 w dniu 30 maja 2024 roku.