Arka – Korona typy, kursy, składy – 8 października 2021

Arka Gdynia po dwóch przekonywujących zwycięstwach podejmie u siebie Koronę Kielce. Co z tego wyniknie?

Darmowe na mecz Arka – Korona typy bukmacherskie

Zapoznaj się z naszymi prognozami bukmacherskimi, a następnie prześledź dostępne w dalszej części tekstu analizy.

Weź również pod uwagę, że na spotkanie Arka – Korona kursy mogą się zmieniać. Dlatego ostatecznie oferty sprawdzaj u sugerowanych przez nas bukmacherów.

Arka - Korona typy

Arka wygra mecz

Gdynianie notują świetną passę. W trzech ostatnich meczach zdobyli 12 goli, tracąc tylko jednego. Przekonują zwłaszcza dwa ostatnie zwycięstwa. Arka wygrała 5:0 z GKS-em Bełchatów w Pucharze Polski i 5:1 z GKS-em Jastrzębie na ligowym podwórku. Korona na zwycięstwo czeka już od dwóch spotkań, a jeśli pod uwagę weźmiemy wyłącznie regulaminowy czas gry, to od czterech. Mało tego, Arka nie przegrała z Koroną od siedmiu meczy, wygrywając cztery z nich. Dlatego na Arka – Korona typy wędrują w stronę gospodarzy. Ciężko przy takiej formie gdynian, zwiastować ich porażkę.

Ponad 2.5 gola

Wysoka skuteczność Arki (wspomniane 12 goli w trzech ostatnich meczach), ale też ostatnie spotkania Korony, gdzie w 3 z 5 meczy mieliśmy za każdym razem przynajmniej cztery gole. Zakład na over 2.5 powinien tutaj wskoczyć aż miło.

Bramka w pierwszej połowie

Stawiamy, że bramka padnie już w pierwszej połowie. Tak działo się w 9 z 9 ostatnich bezpośrednich spotkań Arka Gdynia – Korona Kielce. Statystyki nie kłamią i lubią się powtarzać.

Czego spodziewać się w meczu Arka – Korona?

Na pewno ciekawej rywalizacji, bo przecież mierzą się ze sobą odpowiednio czwarta i druga siła ligowej tabeli. Arka jest napędzona, ale i Korona grać potrafi. Na Stadionie GOSiR-u w Gdyni powinniśmy być więc świadkami ciekawej rywalizacji. Przy okazji warto też posłuchać, co miał do powiedzenia po ostatnim meczu GKS Jastrzębie – Arka, trener gdynian, Dariusz Marzec.

Arka – Korona składy

Nie ma co ukrywać, składy wyjściowe poznamy na dwie do godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Już teraz można jednak podywagować, kto może być najistotniejszym ogniwem ku temu, aby nasze na Arka – Korona typy się sprawdziły. Warto zwrócić uwagę na takich graczy, jak Karol Czubak w Arce i Jakub Łukowski w Koronie. Obaj ustrzelili w tym sezonie już po sześć goli w Fortuna 1. Lidze i zapewne będą chcieli polepszyć dorobek bramkowy.

Ostatnie wyniki

Arka wygrała trzy kolejne mecze: 5:1 z GKS-em Jastrzębie, 5:0 z GKS-em Bełchatów oraz 2:0 z Puszczą Niepołomice. Korona ma na koncie z kolei dwa remisy – 2:2 z Chrobrym Głogów i 0:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Kielczanie zremisowali też 2:2 z Pucharze Polski z Wisłą Płock, ale po dogrywce wygrali 4:3. Warto też odnotować, że ostatnie ligowe zwycięstwo Korona odniosła 11 września 2021 i było to dokładnie cztery kolejki temu.

Gdzie będzie Arka – Korona transmisja?

Mecz rozpocznie się 8 października o 18:30, a transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra. Dodatkowo w internecie dostępna będzie transmisja online w serwisie Polsat Box Go, a wynik na żywo będzie można śledzić chociażby u bukmacherów.

Polecani przez nas bukmacherzy

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych typów na mecz Arka Gdynia – Korona Kielce, zalecamy złożenie zakładów u jednego z następujących bukmacherów: STS, Betclic bądź też LVBET. Tam dostrzegliśmy najlepsze dla graczy oferty i ciekawe bonusy.