Arka – Sandecja typy na piątkowy pojedynek 1 Ligi (05.08)

Rozgrywki ligowe w Polsce nabierają tempa. Przed nami kolejne spotkania w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Przygotowaliśmy specjalnie na pojedynek Arka – Sandecja typy, które pokażą Wam naszych faworytów.

Arka – Sandecja typy na spotkanie w Gdyni

Czwartą kolejkę rozgrywek Fortuna 1 Ligi zainauguruje pojedynek Arka – Sandecja. Kursy bukmacherów pokazują nam, że faworytem tego meczu jest drużyna znad Morza Bałtyckiego. Przeanalizowaliśmy ostatnie wyniki zespołów i ich dyspozycje i poniżej przedstawimy nasze typy przed meczem Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz.

Oto pojedynek bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli. Kto okaże się w nim lepszy?

Piątkowy mecz na Stadionie Miejskim w Gdyni może dostarczyć nam wiele ciekawych, sportowych emocji. Jeśli chcielibyście postawić na pojedynek Arka – Sandecja zakłady uważamy, że dwa przedstawione powyżej typy są dość ciekawe i warto wziąć je pod uwagę. W dalszej części tego artykułu postaramy się je uargumentować.

arka - sandecja typy

Obydwa zespoły w początkowej fazie sezonu spisują się poniżej oczekiwań swoich kibiców. Gdynianie po 3 kolejkach zajmują 12 miejsce z dorobkiem 4 punktów (bilans 1/1/1). Drużyna Sandecji Nowy Sącz plasuje się lokatę niżej z 3 punktami (bilans 0/3/0). Mimo tych 3 wyników remisowych, które zaliczyli piłkarze Sandecji Nowy Sącz, wiele wskazuje na to, że w piątkowym meczu zwyciężyć powinni gospodarze z Gdyni. Bukmacherzy oferują ciekawe kursy na triumfatora pojedynku nad Bałtykiem. Spoglądając w historię ostatnich spotkań Arki Gdynia w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, widzimy, że na 15 takich spotkań, podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza, wygrali 9. Zwycięstwo Arkowców to nasz pierwszy typ, drugim jest remis po pierwszej połowie spotkania. Taki scenariusz ma uzasadnienie w ostatnich wynikach zespołu Sandecji. W 6 z 10 ostatnich wyjazdowych spotkaniach, podopieczni Dariusza Dudka remisowali pierwszą połowę. To według nas dwa najciekawsze, na spotkanie Arka – Sandecja typy, które warto rozważyć.

Ostatnie bezpośrednie mecze

  • Arka – Sandecja 2:1
  • Sandecja – Arka 3:1
  • Arka – Sandecja 3:0

Do tej pory zespoły mierzyły się ze sobą 18 razy. 10-krotnie zwyciężali Gdynianie, 5-krotnie drużyna Sandecji Nowy Sącz, 3-krotnie padł wynik remisowy.

Ostatnie mecze Arki Gdynia

  • Wisła Kraków – Arka 1:0
  • Arka – Zagłębie Sosnowiec 0:0
  • Podbeskidzie – Arka 0:1

W tym sezonie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zaliczyli zwycięstwo, remis i porażkę. Według nas w piątkowym pojedynku będziemy świadkami wygranej Arkowców.

Ostatnie wyniki Sandecji

  • Resovia – Sandecja 0:0
  • Górnik Łęczna – Sandecja 1:1
  • Wisła Kraków – Sandecja 0:0

Po 3 ligowych kolejkach, nowosądeczanie legitymują się bilansem 3 remisów, jednej zdobytej i jednej straconej bramki.

Spotkanie Arki z Sandecją gdzie, kiedy i o której?

Piątkowy pojedynek rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Gdyni. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi w piątek, 5 sierpnia o godzinie 18:00.

Ligowe starcie Arka – Sandecja, gdzie obejrzeć transmisję?

Według wstępnych informacji, pojedynku w Gdyni nie będzie można zobaczyć w żadnej z telewizji. Wiadomo na pewno, że transmisja dostępna będzie na platformie Polsat Box Go oraz w serwisie statscore po wykupieniu dostępu do tego spotkania.

Zainteresowanych odsyłamy także do naszego kolejnego tekstu z tzw. pierwszoligowej serii. Pochyliliśmy się w nim nieco bliżej nad rywalizacją pomiędzy Odrą Opole a Wisłą Kraków.