Avia z nowym prezesem i nową radą nadzorczą

W ostatnich dniach głośno mówiło się o tym, że prezesem zarządu MKS Avia Świdnik będzie… Waldemar Leszcz. Ostatecznie sternik Motoru Lublin pozostał na swoim stanowisku, choć jego przyszłość jest nieznana. Władzę w spółce, która od stycznia pokieruje piłkarską i siatkarską sekcją żółto-niebieskich, przejął natomiast Łukasz Reszka.

Łukasz Reszka jest naczelnikiem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Świdnik, pełnomocnikiem burmistrza do spraw sportu i radnym powiatowym. Posiada dwunastoletnie doświadczenie samorządowe.

– Na początek chciałbym zrealizować plan minimum, czyli utrzymać Avię na obecnym poziomie rozgrywkowym. Zależy mi na jak najszybszym uzdrowieniu sportu, zapewnieniu przejrzystości finansów, wzmocnieniu szkolenia dzieci i młodzieży, nawiązaniu ścisłej współpracy z kibicami oraz pozyskaniu sponsorów. Odbyłem już nawet pierwsze rozmowy w tej sprawie z dwoma podmiotami, zainteresowanymi wsparciem Avii. Zobaczymy, jaki będzie ich efekt. Chcę by żółto-niebiescy powrócili do lat swojej świetności. Nie tylko piłka nożna i siatkówka, ale także boks, pływanie, tenis czy lekkoatletyka – mówi nowy prezes, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej sekcji piłkarskiej.

Jednocześnie powołana została rada nadzorcza spółki, w skład której weszli kolejni pracownicy miejskich instytucji: Marian Jakubiak, Tomasz Szydło i Bartłomiej Pejo.