Avia Świdnik z nowym trenerem!

Avia Świdnik z nowym trenerem!

Tadeusz Łapa nie jest już trenerem piłkarzy Avii Świdnik. Doświadczonego szkoleniowca na stanowisku zastąpił znany kibicom m.in. Hetmana Zamość i Łady Biłgoraj Dominik Bednarczyk.

Tego można było się spodziewać. Misja Tadeusza Łapy w Avii dobiegła końca. 61-latek przejął zespół ze Świdnika w trakcie trwania rundy jesiennej tego sezonu. W 13 meczach ligowych na stanowisku pierwszego szkoleniowca żółto-niebieskich zdobył z drużyną 11 punktów.

W miejsce byłego opiekuna m.in. Górnika Łęczna i Motoru Lublin zatrudniono Dominika Bednarczyka. 39-latek jest początkującym trenerem, z bogatym piłkarskim CV. Rosłego (194 cm wzrostu) środkowego defensora pamiętają z pewnością kibice Siarki Tarnobrzeg, Unii Tarnów, Stali Rzeszów, a także Łady Biłgoraj (jesień sezonu 2002/2003) i Hetmana Zamość (sezon 2000/2001). Bednarczyk przez kilka lat występował także na Cyprze.

39-latek zawiesił buty na kołku po rundzie jesiennej kampanii 2016/2017, a jego ostatnim klubem była Jutrzenka Warta (wówczas IV liga łódzka). Wiosną tamtego sezonu, już jako szkoleniowiec, prowadził drużynę Mechanika Radomsko, której nie zdołał uchronić przed spadkiem z IV ligi łódzkiej (8 punktów w 19 meczach).

– Śledzę rozgrywki grupy IV III ligi i wiem, że Avia nie zasługuje na to miejsce, na którym aktualnie się znajduje. Celem na wiosnę będzie jak najszybsze wydźwignięcie się z dolnych rejonów tabeli i zapewnienie sobie utrzymania – mówi nowy trener żółto-niebieskich.

Dominik Bednarczyk z Avią związał się umową do 30 czerwca 2019 roku.

fot. Tomasz Filipiuk