Avia Świdnik pewnie pokonała Victorię Żmudź

Przekonujące zwycięstwo w środowym meczu kontrolnym odnieśli piłkarze Avii Świdnik, którzy podejmowali Victorię Żmudź. Żółto-niebiescy pokonali IV-ligowca 5:0. 

O PRZEBIEGU MECZU

Tomasz Bednaruk:

Ten sparing był dla nas korzystny, bo rozegraliśmy go po ciężkim obozie dochodzeniowym, podczas którego trenowaliśmy dwa razy dziennie. Zaczynamy powoli schodzić z obciążeń, dlatego po naszej stronie można było zauważyć ochotę do gry i zaangażowanie. Na początku spotkania był zauważalny brak czucia piłki i odległości, ale z czasem zespół się rozkręcał. Strzeliliśmy bramki po ładnych i składnych akcjach. Stworzyliśmy też wiele sytuacji, przy których wykończeniu zabrakło chłodnej głowy. Rywalom należą się słowa uznania, bo walczyli i zostawili wiele zdrowia na boisku. Na pochwały zasługuje szczególnie bramkarz gości, który wyśmienicie bronił w tym starciu, ale z przekroju całego meczu byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą.

 O EWENTUALNYCH WZMOCNIENIACH

Będziemy starali się jeszcze kogoś pozyskać, ale nie chcemy na siłę ściągać kogoś, kto będzie tylko uzupełnieniem naszej kadry. Zależy nam na jednym bądź dwóch zawodnikach, którzy podnieśliby poziom drużyny. Będzie o to trudno, bo wielu piłkarzy ma ważne kontrakty w klubach. W tym sparingu miał zagrać z nami lewy obrońca, ale ostatecznie nie zdołał dojechać. Może uda mu się wystąpić w kolejnym. 


Piotr Moliński:

O PRZEBIEGU MECZU

Do 30. minuty spotkania graliśmy całkiem poprawnie i byłem zadowolony z postawy zespołu. Niestety straciliśmy bramki po kuriozalnych błędach i to najbardziej martwi. Do przerwy było już 0:4. Dzięki bardzo dobrej postawie Bartłomieja Porzyca nie straciliśmy kolejnych goli, aż do samej końcówki. Mimo wysokiej porażki da się wyciągnąć kilka pozytywów z tego meczu, dlatego pracujemy dalej. 

O SYTUACJI KADROWEJ

Na razie skupiamy się nad tym, żeby nasi obecni zawodnicy wrócili do trenowania i powrotu do zdrowia po kontuzjach. Kadra nie jest jeszcze zamknięta.

Avia Świdnik – Victoria Żmudź 5:0 (4:0)
Bramki: Piotr Prędota 23′, Sebastian Orzędowski 36′, Sebastian Dziedzic 40′, 41′, Sebastian Plesz 88′

Avia: Piotrowski (46′ Wójcicki) – Kuliga, Mykytyn, Dwórzyński, Kołodziej (65′ Lusiusz), Wójcik, Głaz, Orzędowski (73′ Niewiński), Maluga (46′ Strug), Dziedzic (68′ Plesz), Prędota (46′ Białek).

Victoria: Porzyc – Grądzki, Paskiv, Brzozowski, Przychodzień, Ścibior, Sawa, Kacprzycki, Kuczyński, Furta, Lecki oraz Fronc, Flis.

fot. Robert Romaniuk (archiwum)