Avia Świdnik podzieliła się punktami z Hutnikiem Kraków

Avia Świdnik podzieliła się punktami z Hutnikiem Kraków

W 33. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Avia Świdnik zremisowała u siebie z Hutnikiem Kraków 1:1. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych, którzy w 7. minucie wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Grzegorza Marszalika. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy wyrównał Grzegorz Białek, zapewniając punkt ekipie ze Świdnika. – To na pewno było wyrównane spotkanie. W pierwszej połowie to goście mieli więcej z gry. Natomiast my byliśmy dosyć ospali, mało agresywni i wolno wchodziliśmy w mecz. Jednak z czasem rozkręcaliśmy się. Około trzydziestej minuty weszliśmy na dobre tory i zaczęliśmy stwarzać sytuacje, aczkolwiek w pierwszej połowie to Hutnik Kraków był dominującą stroną. Po przerwie my byliśmy minimalnie lepsi. Przede wszystkim wykreowaliśmy sobie trzy-cztery okazje, przy których mogliśmy się pokusić o strzelenie bramki. Jednak świetnie w tych sytuacjach spisywał się bramkarz rywali. Uważam ten remis za sprawiedliwy wynik. To był nasz ostatni mecz w Świdniku w tym sezonie i szczególnie w drugiej połowie pokazaliśmy solidny futbol, duże zaangażowanie oraz sporą wolę walki. To na pewno cenny punkt, bo graliśmy z dobrym przeciwnikiem. Przed nami przygotowania do starcia z Sokołem Sieniawa i postaramy się zapunktować w wyjazdowym spotkaniu ostatniej kolejki – mówi Tomasz Bednaruk.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Avia Świdnik zagra na wyjeździe z Sokołem Sieniawa (8 czerwca, 17:00).

Avia Świdnik – Hutnik Kraków 1:1 (1:1)
Bramki: Wojciech Białek 41′ – Grzegorz Marszalik 7′

Avia: Piotrowski – Wójcik, Głaz, Dwórzyński, Plesz (81′ Lusiusz) – Maluga (77′ Dziedzic), Orzędowski, Mroczek, Kuliga (84′ Ozimek) – Prędota (88′ Strug), Białek (90′ Poleszak).

Hutnik: Chorążka – Janecki, Jaklik, Sosna, Tetych – Sobala (66′ Kotwica), Świątek, Reczulski (46′ Bienias), Linca (63′ Radwanek), Marszalik (56′ Bukowczan) – Rozkrut.

Żółte kartki: Krystian Mroczek x2 – Krzysztof Świątek, Mariusz Bienias
Czerwona kartka: Krystian Mroczek 80′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Patryk Sowiński (Sandomierz).

fot. Robert Romaniuk