Avia też nie wybiegnie na boisko

Avia też nie wybiegnie na boisko

Choć na 17 marca (sobota) zaplanowano spotkanie 19. kolejki grupy IV III ligi pomiędzy Avią Świdnik a JKS-em 1909 Jarosław, to wiadomo już, że nie dojdzie ono do skutku. Mecz został odwołany ze względu na zapowiadane przez synoptyków złe warunki pogodowe.

Nie chcieliśmy czekać z decyzją do soboty, by usłyszeć od sędziego, że nie gramy. To naraziłoby nas i drużynę z Jarosławia na niepotrzebne koszty. Lepiej rozegrać ten mecz w normalnych warunkach, w późniejszym terminie. Władze JKS zgodziły się z naszą argumentacją – powiedział dla oficjalnej strony świdniczan prezes MKS Avii, Łukasz Reszka. – Wobec zapowiadanych anomalii pogodowych po konsultacjach i w porozumieniu z klubem ze Świdnika wysłaliśmy pismo z prośbą o odwołanie meczu. Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ma jeszcze ustalić nowy termin spotkania – tłumaczy wiceprezes klubu z województwa podkarpackiego, Maciej Głowa.

Podopieczni Dominika Bednarczyka zagrają z czarno-niebieskimi najprawdopodobniej 9 lub 16 maja (środa). Tym samym Avia zainauguruje rozgrywki 25 marca w Daleszycach, gdzie zmierzy się z miejscowym Spartakusem.

fot. Andrew Powell