Avia w tym sezonie u siebie już nie zagra

Avia w tym sezonie u siebie już nie zagra

Mecz z Cosmosem Nowotaniec był ostatnim spotkaniem w sezonie 2016/2017, które Avia Świdnik rozegrała na własnym stadionie. Kolejne mecze w roli gospodarza żółto-niebiescy rozgrywali będą na wyjazdach.

Czym spowodowana jest taka decyzja? Przypomnijmy, że Świdnik będzie bazą treningową reprezentacji Szwecji, która wystąpi w czerwcowych Mistrzostwach Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Na potrzeby kadry “Trzech Koron” płyta główna stadionu przy ulicy Sportowej musi przejść gruntowny remont.

Działacze Avii liczą, że zmodernizowana murawa będzie służyła żółto-niebieskim jeszcze przez długi czas. – Na potrzeby Szwedów przygotowujemy murawę płyty głównej, która dzięki realizowanym zabiegom, będzie posiadać naturalny drenaż służący Avii jeszcze przez wiele lat – zapewnia prezes zarządu MKS Avia Świdnik, Łukasz Reszka.

Tym samym świdniczanie trzy ostatnie mecze sezonu 2016/2017 w roli gospodarza (ze Spartakusem Daleszyce, Wierną Małogoszcz i Stalą Rzeszów) rozgrywali będą na stadionach rywali. – Był pomysł, żebyśmy grali gdzieś bliżej domu. W grę wchodziły Poniatowa lub Krasnystaw. Ostatecznie jednak się nie udało – mówi II trener Avii Wiesław Kołodziej.

Dla piłkarzy niebiesko-żółtych to spore utrudnienie. W bieżącej kampanii podopieczni Jacka Ziarkowskiego większość punktów zdobywają na swoim stadionie. – Jeżeli te rozwiązania mają poprawić stan naszego boiska, to my to akceptujemy. Liczymy na to, że płyta będzie służyła nam w przyszłości. Faktycznie jest to pewien dyskomfort, ale musimy przyjąć warunki stawiane przez zarząd. Niezależnie od tej sytuacji do końca będziemy grali o jak najlepszy wynik – zapewnia asystent “Ziara”.