Avia wzmacnia obronę i atak!

Sebastian Głaz i Piotr Prędota to niejedyne wzmocnienia Avii Świdnik w zimowym oknie transferowym. W piątek umowy z III-ligowcem parafowali obrońca Mateusz Lusiusz i napastnik Damian Szpak.

Mateusz Lusiusz najlepiej czuje się na lewej stronie defensywy. 20-latek wystąpił w dwóch zimowych sparingach Avii (z Wisłą Puławy i Stalą Kraśnik) i przekonał do siebie sztab szkoleniowy żółto-niebieskich. Młody obrońca w ostatnich sezonach reprezentował barwy Izolatora Boguchwała. Wychowanek Iskry Przysietnica ze świdniczanami związał się kontraktem obowiązującym do 31 grudnia 2019 roku.

Lubelskim kibicom dużo bardziej znany jest Damian Szpak. Wychowanek Sygnału Lublin grał już m.in. dla Motoru Lublin, Górnika Łęczna czy Orląt Radzyń Podlaski. Po nieudanej przygodzie z Radomiakiem Radom (spowodowanej kłopotami ze zdrowiem) 25-latek podjął próbę odbudowania się. Szpanio rozpoczął przygotowania do wiosny z Avią i pozostawił po sobie korzystne wrażenie, ale postanowił spróbować swoich sił w II-ligowych: Gwardii Koszalin i Stali Stalowa Wola. Ostatecznie zdecydował się jednak kontynuować swoją przygodę z piłką na Lubelszczyźnie. Szpak podpisał umowę obowiązującą do 31 grudnia 2018 roku.

Warto odnotować, że w ostatnich dniach swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Avią parafował wychowanek klubu Dawid Wójcik, a swoje umowy z III-ligowcem przedłużyli ponadto Jakub Szymala (do 30 czerwca 2019 roku) i Mateusz Wołos (do 31 grudnia 2018 roku).

fot. Tomasz Filipiuk