Avia zyskuje ogromne doświadczenie

Dominik Bednarczyk może cieszyć się z pozyskania dwóch niezwykle doświadczonych graczy. Jeden z tych transferów można uznać za pewnik – trenujący z drużyną od dłuższego czasu Piotr Prędota parafował umowę w piątkowe popołudnie. W środę Sebastian Głaz rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Wisłą Puławy. Z tego faktu błyskawicznie skorzystali działacze ze Świdnika.

Piotr Prędota w swojej karierze zwiedził niejeden stadion. Napastnik grał chociażby w Pogoni Szczecin czy Piaście Gliwice. Ponadto spędził wiele lat w Motorze Lublin. Przez ostatnie 4,5 roku reprezentował barwy Stali Rzeszów, dla której strzelał gole w II i III lidze. W rundzie jesiennej do siatki trafiał tylko dwukrotnie. 36-letni napastnik nosił się z zamiarem powrotu na Lubelszczyznę i niemal od początku okresu przygotowawczego trenował z Avią Świdnik. 2 lutego związał się ze świdniczanami umową obowiązująca do końca 2018 roku.

Sebastian Głaz od sezonu 2015/2016 grał w Wiśle Puławy. Był jednym z głównych architektów awansu Dumy Powiśla do I ligi. W kolejnym sezonie wychowanek Huczwy Tyszowce grał znacznie mniej (17 spotkań), a co gorsza musiał pogodzić się ze spadkiem. W bieżącej kampanii 27-latek występował tylko sporadycznie. Ostatni mecz rozegrał 30 września, łącznie notując zaledwie dziewięć gier na trzecim froncie. W grudniu działacze z Puław zasygnalizowali Głazikowi konieczność szukania nowej drużyny. Na początku okresu przygotowawczego wystawiono go na listę transferową, zaś 31 stycznia rozwiązał kontrakt z puławianami. Tego samego dnia odbywał się sparing Wisła – Avia, a Głaz z wysokości trybun zapoznawał się z nowymi kolegami. W przeszłości defensywny pomocnik reprezentował barwy Stali Mielec, Okocimskiego Brzesko Lecha Poznań (Młoda Ekstraklasa). 27-latek z żółto-niebieskimi związał się półroczną umową.

fot. Tomasz Filipiuk