Barca Acacdemy wygrała piłkarski Finałowy Turniej Wolności

Barca Acacdemy wygrała piłkarski Finałowy Turniej Wolności

Barca Academy Warszawa wygrała piłkarski Finałowy Turniej Wolności, który odbył się w Chełmie. W finałowych rozgrywkach całego cyklu udział wzięło aż dwadzieścia drużyn!

Finaliści zostali wyłonieni w turniejach eliminacyjnych, z których pięć odbyło się na terenie województwa lubelskiego – w Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Tarnogrodzie, Krasnymstawie i Biłgoraju – a szósty w Warszawie. W turniejach mogły zagrać dzieci z kategorii wiekowej U-11.

Zespoły uczestniczące w rozgrywce finałowej zostały podzielone na cztery grupy. Z każdej dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinału. W finale Barca Academy wygrała z drugą drużyną Górnika Łęczna 3:0, a w starciu o brązowy medal pierwszy zespół Górnika Łęczna pokonał ekipę Kłos Chełm 3:0. Królem strzelców turnieju został Jakub Ofiara z Barca Academy, a najlepszym bramkarzem uznano Łukasza Sokołowskiego z Górnika I Łęczna.

– Każdy z uczestników turnieju finałowego, oprócz pakietów startowych, dostał pamiątkowy medal za udział w imprezie. Z kolei zawodnicy trzech najlepszych zespołów otrzymali medale w kolorach złotym, srebrnym i brązowym, okazałe puchary oraz vouchery na sprzęt sportowy – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które było organizatorem turnieju.

W trakcie przerw od sportowej rywalizacji młodzi uczestnicy – zarówno w wielkim finale, jak i w turniejach eliminacyjnych – mieli okazję wziąć udział w panelach historycznych, w trakcie których mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność Polski. Było też wiele innych atrakcji, m.in. dmuchańce, specjalna bramka celnościowa i urządzenie do sprawdzenia bramkarskiego refleksu. Swoimi umiejętnościami popisywał się dobrze znany z turniejów eliminacyjnych największy polski TikToker piłkarski Łukasz Chwieduk.

Impreza była dedykowana dziewczynkom i chłopcom z województwa lubelskiego oraz mazowieckiego. Cykl turniejów współfinansowany był ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a patronat nad nim objął marszałek województwa lubelskiego i Lubelski Związek Piłki Nożnej.

Klasyfikacja końcowa

1. Barca Academy
2. Górnik II Łęczna
3. Górnik I Łęczna
4. Kłos Chełm
5-8 AP Bronowice Lublin, SP Szarowola, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Włókniarz Frampol
9-20 Football Academy Zamość, Start Gmina Frampol, Szumy Susiec, Olimpiakos Tarnogród, SP nr 2 Tomaszów Lubelski, Granica Lubycza Królewska, Niedźwiadek Chełm 2011, Niedźwiadek Chełm 2012, Unia Hrubieszów, SP nr 2 Hrubieszów, SP nr 3 Hrubieszów, Vrotcovia Lublin.

Najlepszy strzelec: Jakub Ofiara (Barca Academy)
Najlepszy bramkarz: Łukasz Sokołowski (Górnik I Łęczna).


Ciekawą ofertę na mecze piłki nożnej przedstawiają bukmacherzy. Betclic Kod Promocyjny 2021: BETPLMAX