Bazy treningowe na EURO – Arena Lublin

Na Arenie Lublin swoje mecze na Mistrzostwach Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 rozgrywały będą trzy reprezentacje: Polska, Szwecja i Słowacja. Podopieczni Marcina Dorny do spotkań ze Szwedami i ze Słowakami przygotowywali się będą na obiektach Areny Lublin.

Budowa Areny Lublin rozpoczęła się w grudniu 2012 roku i pochłonęła blisko 180 milionów złotych. Stadion został oddany do użytku na jesieni 2014 roku. Podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 to właśnie na obiektach najnowocześniejszego stadionu piłkarskiego w województwie lubelskim trenowali będą “Biało-Czerwoni”. – Arena Lublin wraz z boiskami treningowymi na cały czerwiec zostaną przejęte przez UEFA. Nikt inny w tym czasie nie będzie mógł z nich korzystać – potwierdza Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR Bystrzyca.

Do dyspozycji podopiecznych Marcina Dorny będą dwa pełnowymiarowe boiska ze sztuczną i trawiastą nawierzchnią wraz z oświetleniem, sale konferencyjne, sala multimedialna, szatnie wraz z pomieszczeniami dla fizjoterapeutów, saunami i łazienkami. – Sama Arena Lublin jest jednym z najnowszych i najnowocześniejszych obiektów sportowych w kraju. Boiska są nowe i spełniają wszystkie standardy UEFA. Wszystkie są w stanie idealnym – zapewnia rzecznik.

Czy “Biało-Czerwoni” będą mogli korzystać także z głównej płyty? – W przypadku takiego turnieju rozpisany jest cały plan treningowy, z którego wynika, że każda reprezentacja będzie mogła trenować na płycie głównej Areny Lublin. Terminowo jest to zaplanowane już od wielu tygodni. Polacy planują przeprowadzić zajęcia otwarte dla mediów i być może także dla kibiców – dodaje Miłosz Bednarczyk.

Reprezentacja Marcina Dorny w Lublinie gościła już trzy razy, przy okazji meczów towarzyskich z Włochami (3:1), Izraelem (3:1) i Węgrami (1:1). Dobre wspomnienia związane z tymi wizytami miały decydujące znaczenie przy wyborze bazy treningowej. – Sztab reprezentacji doskonale zna lubelski obiekt i boiska treningowe. Po każdej wizycie członkowie reprezentacji Polski bardzo dobrze wypowiadali się o naszych obiektach i to nie przypadek, że to właśnie Lublin będzie domem kadry podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Ciężko pracowaliśmy na to, że jesteśmy tak wysoko oceniani – kończy rzecznik.

0 0 votes
Article Rating