Z Belgii do Górnika II? Zielono-czarni wznowili treningi

18 zawodników uczestniczyło w pierwszym treningu Górnika II Łęczna w 2018 roku. Wśród ćwiczących było trzech nowych piłkarzy. W zajęciach nie wzięli udziału za to m.in. Jakub Olszewski, Kacper Duduś czy Przemysław Ponurek.

Górnik II Łęczna jesienią nie prezentował się rewelacyjnie, ale piłkarze tego zespołu wzbudzili zainteresowanie wyżej notowanych klubów. Przemysław Ponurek i Kacper Duduś trenują w Orlętach Radzyń Podlaski, a Jakub Olszewski i Patryk Błaziak sprawdzają się w Lewarcie Lubartów. – W przypadku Przemka, Kacpra i Kuby nic nie jest przesądzone. Wszyscy trzej do czerwca są naszymi zawodnikami. Patryk ma zostać asystentem Łukasza Mierzejewskiego. Też jest naszym piłkarzem, ale nie będziemy mu robić problemów z odejściem. U nas miałby ciężko z graniem, bo priorytetem jest ogrywanie młodych graczy – wyjaśnia Jacek Fiedeń.

Ponadto, ze względu na przeziębienie w premierowym treningu nie uczestniczyli Jakub Rojek i Michał Amermajster. – Nie było też Nikoli Talimdzioskiego, który trochę dłużej pozostał w Australii. Wcale mu się nie dziwię, na południowej półkuli lato w pełni, więc ma lepsze warunki do treningów. Umówiłem się z nim, że przyjedzie do Łęcznej pod koniec stycznia – mówi szkoleniowiec.

W zajęciach udział wzięli za to trzej piłkarze testowani. Dorian Goliszewski jeszcze do niedawna grał w młodzieżowych zespołach Motoru Lublin, Jakub Gołąb jesienią reprezentował barwy Eko Różanka, a Daniel Kędra występował w Belgii. – To młody, ofensywny zawodnik, który swego czasu reprezentował barwy Cisów Nałęczów. Ostatnio grał w III lidze belgijskiej. Całej trójce będę się przyglądał w najbliższym czasie – dodaje trener.

Czy na tym koniec sprawdzianów? – Przyjedzie też zawodnik pod kątem pierwszego zespołu. To chłopak, który grał w juniorach Śląska Wrocław, a ostatnio reprezentował barwy jednego z III-ligowców z okolic Wrocławia.  O innych nie wiem, ale jeśli ktoś przyjedzie i powie, że chce potrenować w drugiej drużynie, by przez pół roku pokazać się Sławomirowi Nazarukowi, to czemu nie. Docelowo nie przyjmujemy piłkarzy tylko do rezerw – tłumaczy Fiedeń.

Szkoleniowiec Górnika II może liczyć także na włączonych do kadry pierwszego zespołu: Adriana Szczerbę, Przemysława Skałeckiego, Karola Turka, Piotra Packa, Łukasza Najdę i Jakuba Jaroszyńskiego. – Wszyscy będą trenowali z nami, a jak będzie potrzeba, by zasilili pierwszą drużynę, to droga jest otwarta – zapewnia trener.

Jak będą wyglądały pierwsze dni zajęć IV-ligowca? – Przygotowałem szczegółowy plan. Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy pracowali nad wytrzymałością ogólną i wydolnością. Potem przyjdzie czas na wytrzymałość szybkościową, a przez ostatnie dwa tygodnie będziemy szlifować szybkość, dynamikę oraz moc. Każdy tydzień ćwiczeń kończymy sparingiem. Cieszę się, że ten zespół wygląda w treningu tak, jak powinien. Jestem pewien, że dobrze przepracujemy zimę i wiosną odpowiednio zaprezentujemy się w meczach mistrzowskich – kończy coach.

Zielono-czarni swój pierwszy sparing rozegrają 27 stycznia. W Łęcznej ich rywalem będzie Tomasovia Tomaszów Lubelski.

PLAN SPARINGÓW GÓRNIKA II ŁĘCZNA

27.01 – Tomasovia Tomaszów Lubelski
3.02 – Eko Różanka
10.02 – Stal Poniatowa
17.02 – MKS Ryki
24.02 – Polesie Kock
3.03 – POM Piotrowice
10.03 – Unia Hrubieszów.