Bezbramkowy remis Orląt

Bezbramkowy remis Orląt

W 11. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi Orlęta Radzyń Podlaski podejmowały Wisłę Sandomierz. Obie ekipy stworzyły sobie w tym meczu kilka dogodnych sytuacji, jednak po żadnej z nich piłka nie trafiła do bramki. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 0:0 i podziałem punktów. Dla Orląt to drugi ligowy remis w sezonie 2020/2021. – Postawa mojego zespołu była w tym spotkaniu pełna ofiarności i poświęcenia. Drużyna zaprezentowała bardzo wysoką jedność. Szkoda, że nie udało nam się strzelić bramki. Dwie dobre okazje miał Szymon Kamiński, jedną po uderzeniu głową, a drugą po próbie z dystansu. Jednak rywale również oddali strzał głową, który był minimalnie chybiony. Bardzo szanujemy ten punkt, szczególnie że udało nam się go zdobyć z drużyną z czołówki ligowej tabeli. Uważam ten remis za sprawiedliwy rezultat – wyjaśnia szkoleniowiec Orląt Artur Bożyk.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Orlęta Radzyń Podlaski zagrają na wyjeździe z KS Wiązownica (27 września, 15:00). Wcześniej ekipa z Radzynia Podlaskiego podejmie w zaległym spotkaniu 3. kolejki Wólczankę Wólka Pełkińska (23 września, 16:00). Natomiast Wisła Sandomierz w następnej serii zagra u siebie z Cracovią II (27 września, 15:00), a wcześniej również przed własną publicznością rozegra zaległy mecz 5. kolejki z Podhalem Nowy Targ (23 września, 16:00).

Orlęta Radzyń Podlaski – Wisła Sandomierz 0:0

Orlęta: Klebaniuk – Idzikowski, Kursa, Perez (74′ Kuźma), Rycaj – Syryjczyk, Kobiałka, Kot, Kamiński, Nowosadko (62′ Baniulis) – Wojczuk.

Wisła: Polit – Kołoczek, Sudy, Wojcinowicz, Kuśmierczyk – Bełczowski (68′ Klockowski), Kmiotek (72′ D. Chorab), Siedlecki, Tyl, Piątkowski – Zawiślak (60′ Matuszewski).

Żółte kartki: Arkadiusz Kot – Jakub Siedlecki, Kamil Bełczowski*
Sędziował: Artur Szelc (Krosno).

*ponadto żółtą kartką został ukarany trener Wisły Rafał Wójcik

fot. Orlęta Radzyń Podlaski/Radosław Szelech