Bezpieczeństwo u bukmacherów online

Bezpieczeństwo u bukmacherów online

Wiele osób, które myślą o grze u bukmacherów internetowych, ma obawy co do bezpieczeństwa swych danych i pieniędzy. Jak to wszystko wygląda?*

ong>

Dziś w dobie powszechnego dzielenia się swymi danymi osobowymi, coraz więcej osób ma obawy co do tego, jak bezpieczne są podane przez nas informacje. Co jakiś czas słychać o wyciekach baz danych klientów. Tymczasem u każdego bukmachera online należy podać przecież swe dane. Jak zatem są one bezpieczne i co należy zrobić, aby samemu je chronić?

Zakładanie konta

Wedle obowiązujących przepisów każda osoba, która chce skorzystać z oferty legalnych bukmacherów w Polsce przez internet, musi założyć konto online. Wiąże się to z koniecznością podania swych najważniejszych danych osobowych: imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, daty urodzenia, numeru PESEL, numeru telefonu. Ponadto konieczna jest weryfikacja konta poprzez nadesłanie skanu lub zdjęcia swego dowodu osobistego. Nie można także zapominać, że bukmacher potrzebuje naszego numeru konta bankowego. Wszystkie takie informacje są następnie przechowywane na serwerze bukmachera. Można zatem mieć obawy, iż osoby niepożądane zyskają do nich dostęp. Jak się zatem zabezpieczyć na taką ewentualność?

Ochrona przez bukmachera

Należy zdać sobie sprawę, że jednym z warunków otrzymania przez bukmachera licencji na działalność w sieci, są właśnie zabezpieczenia dla gracza. W związku z tym każda firma bukmacherska w Polsce stosuje między innymi na swej stronie kodowanie z wykorzystaniem protokołu SSL z szyfrowaniem, jak i również zaporę ogniową. W ten oto sposób dane są niezwykle skutecznie chronione przed dostępem osób trzecich. Od lat firmy hazardowe online korzystają z takich samych zabezpieczeń na stronach jak banki internetowe. Wiele to zatem mówi o poziomie bezpieczeństwa. Oczywiście wszelkie takie zapory mają także za zadanie chronić transakcje finansowe, które odbywają się na linii klient – bukmacher – bank.

Nie można także zapominać, że bukmacherów również obowiązuje unijne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych RODO. W wyniku tego nie mogą bez naszej zgody rozporządzać i udostępniać naszych danych osobowych.

Samemu zadbajmy o bezpieczeństwo

Często zapominamy o tym, że nawet najlepsze internetowe zabezpieczenia okażą się nieskuteczne, jeśli samemu nie zadbamy o bezpieczeństwo. Wiele osób popełnia ten sam błąd, podając podczas rejestracji u bukmachera ten sam adres mailowy i hasło jak w przypadku poczty czy innych portali. Hakerzy z łatwością mogą odkryć, że z tego samego hasła korzystamy zarówno na Facebooku jak i u bukmachera. To wręcz zaproszenie do swego konta. Inne osoby popełniają przy tym jeszcze inny prosty błąd, a mianowicie wybierają najprostsze hasła: 12345, abcde, qwerty, itp.

Przy okazji warto zadbać o bezpieczeństwo swego komputera czy smartfona. Priorytetem jest oczywiście oprogramowanie antywirusowe. Można się zdecydować na darmowe programy jak i w wersji płatnej, gdzie te drugie zapewniają wyższy poziom zabezpieczeń. Skuteczna jest również zapora systemowa, bezpieczna przeglądarka, jak i również korzystanie ze sprawdzonych sieci. Eksperci często powtarzają, aby zrezygnować z opcji „zapamiętaj hasło” w przeglądarce. Jest to wielce niebezpieczne, zwłaszcza w przypadku, kiedy ktoś przejmie kontrolę nad naszym urządzeniem. Działa to na podobnej zasadzie, jakbyśmy napisali na swej karcie płatniczej pin dostępu.

Włamanie na konto

Co zatem należy zrobić, jeśli doszło do włamania na nasze konto? W takiej sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się z obsługą klienta naszego bukmachera. Po weryfikacji tożsamości pracownik bukmachera może bardzo szybko zablokować konto, przez co żadna niepożądana osoba nie będzie miała do niego dostępu. W takiej sytuacji okazuje się, że jednym z najlepszych zabezpieczeń pieniędzy jest brak możliwości wypłaty środków na inne konto bankowe czy portfel elektroniczny. Jeśli za nasze środki zostały obstawione kupony bądź dokonano zmian w koncie, taki fakt należy niezwłocznie zgłosić bukmacherowi.

Oczywiście opisywane zabezpieczenia tyczą się tylko legalnych bukmacherów w Polsce. W przypadku zagranicznych firm nie można być pewnym poziomu bezpieczeństwa, jak i korzystanie z ich oferty to łamanie panujących przepisów. Warto także pamiętać, że zakłady mogą być uzależniające, jak i są dostępne jedynie dla pełnoletnich osób. Na tej stronie znajdziesz więcej informacji przydatnych podczas gry u bukmachera.

*Materiał przygotowany przez partnera

0 0 vote
Article Rating