BKS Lublin i OSiR Biłgoraj reprezentowały województwo lubelskie w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

W miniony weekend w warszawskich halach AWF Warszawa i OSiR Bemowo odbyła się pierwsza edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. W kategorii U12 najlepszym zespołem było AP KGHM Zagłębie Lubin, natomiast w U11 triumfowała AP Pogoń Szczecin. Województwo lubelskie w tych zmaganiach reprezentowały BKS Lublin (U12) i OSiR Biłgoraj (U11). Obie ekipy odpadły z dalszej rywalizacji już na etapie fazy grupowej. 

– Za nami fantastyczna impreza, w której brali udział najlepsi chłopcy z drużyn klubowych z całej Polski. Było dużo dramaturgii, emocji związanych z rzutami karnymi. Niektóre mecze stały na naprawdę wysokim poziomie. Widziałem kilku ciekawych zawodników. Powinniśmy jak najszybciej zacząć dużo grać na hali, bo granie na hali wiąże się z pressingiem, jest dużo techniki, wymian piłki. Za rok będzie to jeszcze ciekawszy turniej – podsumowuje imprezę prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, za pośrednictwem serwisu Łączy nas piłka.

Województwo lubelskie w turnieju reprezentowały BKS Lublin (U12) i OSiR Biłgoraj (U11). Jednym i drugim nie udało się wyjść z grupy. Na usprawiedliwienie ekip z naszego regionu należy wspomnieć, że obie już w pierwszym etapie trafiły na późniejszych zwycięzców całych zmagań. W kategorii U12 triumfowało AP KGHM Zagłębie Lubin (w finale 5:0 z Calisią 14 Kalisz), a w U11 AP Pogoń Szczecin (w finale 3:0 z AP Wigry Suwałki). W Warszawie poczynaniom uzdolnionej młodzieży przyglądał się prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik.

WYNIKI DRUŻYN Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W TURNIEJU O PUCHAR PREZESA PZPN

U11

Wyniki grupy B

OSiR Biłgoraj – AP KGHM Zagłębie Lubin 0:5
MŁKS Łomża – GKS Katowice 2:1

AP KGHM Zagłębie Lubin – GKS GieKSa Katowice 0:1
OSiR Biłgoraj – MŁKS Łomża 0:4

MŁKS Łomża – AP KGHM Zagłębie Lubin 0:4
GKS GieKSa Katowice – OSiR Biłgoraj 1:1

U12 

Wyniki grupy D

Warta Sieradz Jr – Pogoń Siedlce 1:1
AP Pogoń Szczecin – BKS Lublin 3:1

Pogoń Siedlce – BKS Lublin 3:1
Warta Sieradz Jr – AP Pogoń Szczecin 2:3

AP Pogoń Szczecin – Pogoń Siedlce 1:0
BKS Lublin – Warta Sieradz Jr 1:2.