BKS Lublin ponownie stracił punkty w ostatnich minutach

W ramach 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17, BKS Lublin zmierzył się w Krakowie z tamtejszą Wisłą. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla podopiecznych Zbigniewa Wójcika, którzy objęli prowadzenie już w 5. minucie. Gospodarzom udało się jednak wyrównać w końcówce, w wyniku czego oba zespoły podzieliły się punktami.Tydzień temu remis uciekł nam w 88. minucie, a tym razem w tej samej minucie uciekło nam zwycięstwo. Przed meczem bardzo mocno pracowaliśmy nad taktyką gry obronnej i było to widoczne podczas spotkania. Rywale stworzyli sobie jedną sytuację w pierwszej połowie, ale na szczęście świetnie zachował się nasz bramkarz Kuba Gosik. Później Wiślacy nie byli w stanie przeciwstawić się naszej grze obronnej. My strzeliliśmy bramkę w 5.minucie po błędzie bramkarza Wisły. Później Piotr Kuźma oddał piękny strzał w spojenie słupka z poprzeczką. W 42. minucie Marcin Giza z najbliższej odległości uderzył głową, ale obronił to golkiper przeciwnika. Wyszliśmy na drugą połowę, wierząc w to, że wywieziemy stąd punkty i mieliśmy ku temu sytuacje. Igor Pytka po bardzo ładnej zespołowej akcji nie trafił w bramkę z piętnastu metrów. Świetną sytuację miał też Dawid Sąsiadek, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. Popisał się też Kamil Szabłowski, lecz Mateusz Karwowski nieczysto uderzył w piłkę. Niestety nadeszła feralna 88. minuta i po rzucie rożnym padła bramka. Kuba Gosik trochę niepotrzebnie wyszedł, piłka odbiła się od głowy zawodnika z Krakowa i wpadła do sieci. Z remisu nie jesteśmy aż tak bardzo zadowoleni. Na pewno tydzień temu wzięlibyśmy remis w ciemno, ale teraz mogliśmy wywalczyć trzy punkty. Na pewno jest postęp w grze defensywnej i jakości kontrataków, o których tak często mówię – podsumowuje opiekun BKS-u.

W następnej kolejce BKS Lublin podejmie TOP 54 Biała Podlaska (28 września, 13:00).

Wisła Kraków – BKS Lublin 1:1 (0:1)
Bramka dla BKS-u: Natan Małunow 5′

BKS: Gosik – Piwnicki (46′ Cyrankiewicz), Iwaniak, Kozak (75′ Szabłowski), Figura – Misiurek, Wójcik, Małunow, Pytka (80′ Pawelec), Kuźma (57′ Karwowski) – Giza (53′ Juchna, 75′ Sąsiadek).

Żółta kartka dla BKS-u: Jakub Kozak.