BKS pokonał Podgórze i nie złożył broni w walce o utrzymanie

W 9. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17 BKS Lublin pokonał Podgórze Kraków 3:0. W 27. minucie niedzielnego spotkania w polu karnym dobrze zachował się Kamil Szabłowski wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później podopieczni Zbigniewa Wójcika prowadzili już 2:0 po skutecznym uderzeniu zza pola karnego Jana Wójcika. Po przerwie zwycięstwo lubelskiego zespołu przypieczętował strzałem głową Hubert Iwaniak. Triumf nad Podgórzem to druga wygrana BKS-u w kampanii 2019/2020. – Wiedzieliśmy, że jeśli nie wygramy tego spotkania, to nasze szanse na utrzymanie spadną do minimum. Wyszliśmy na ten mecz zmotywowani, za wszelką cenę chcieliśmy zwyciężyć i tak się stało. Do tego starcia nie odnieśliśmy domowego zwycięstwa, a ta sztuka udała nam się dopiero w rundzie rewanżowej. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy tę konfrontację. W pierwszym kwadransie mieliśmy trzy znakomite okazje po składnych akcjach, jednak wszystkie zostały zatrzymane przez bramkarza przeciwników. Później świetną szansę miał napastnik przyjezdnych, który strzelał głową z najbliższej odległości, ale dobrze interweniował Adam Maciąg. W kolejnym fragmencie spotkania zdobyliśmy dwie szybkie bramki, które trochę podcięły rywalom skrzydła. Mogliśmy szybciej zamknąć to starcie, bo wykreowaliśmy sobie następne sytuacje, jednak nie zamieniliśmy ich na gole przez złe wybory lub nieodpowiednie dogrania. W drugiej połowie rywale zaczęli grać zdecydowanie lepiej, mimo to strzeliliśmy trzecią bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nasz stoper na drugim słupku dosłownie z metra umieścił piłkę w siatce. W tej akcji troszkę zawinił bramkarz Podgórza, ale to nie nasz problem. Prowadziliśmy 3:0 i rywale zawzięcie atakowali, natomiast my graliśmy mądrze w ofensywie. Mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, aczkolwiek to nie był dla nas łatwy mecz. Najważniejsze, że odnieśliśmy zwycięstwo. W przyszły weekend pojedziemy do Krosna i po tym spotkaniu postaramy się punktowo zbliżyć do Karpat. Na pewno moi gracze są ambitni, pełni wiary w sukces i będą walczyć – wyjaśnia szkoleniowiec lubelskiego zespołu.

W następnej kolejce BKS Lublin zagra na wyjeździe z Karpatami Krosno (19 października, 12:00).

BKS Lublin – Podgórze Kraków 3:0 (2:0)
Bramki: Kamil Szabłowski 27′, Jan Wójcik 28′, Hubert Iwaniak 67′

BKS: Maciąg – Cyrankiewicz, Iwaniak, Kozak, Figura (90+1′ Sąsiadek) – Małunow (83′ Tadewicz), Wójcik, Pytka (57′ Janczarek), Karwowski (75′ Pawelec), Szabłowski (70′ Misiurek) – Kuźma (88′ Giza).

Podgórze: Dębosz – Lelek, Pawela (80′ Wodnicki), Strzałka (46′ Wawrzonek), Królikowski (70′ Barnowski), Małota, Obrzud, Oleś, Wielecki, Wolicki, Zakrzewski.

Żółta kartka: Kamil Szabłowski.