Bogusław Leśnodorski w Radzie Nadzorczej Motoru Lublin

Bogusław Leśnodorski w Radzie Nadzorczej Motoru Lublin

Akcjonariusze Motoru Lublin wybrali przedstawicieli do Rady Nadzorczej. Jednym z nich został były prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

KOMUNIKAT KLUBU

Wraz ze zmianą akcjonariuszy w Motor Lublin S.A., do Rady Nadzorczej spółki zostali powołani nowi członkowie. Na czele Rady stanęła Marta Daniewska, wskazana przez nowego większościowego udziałowca, Zbigniewa Jakubasa. Nowy skład Rady Nadzorczej tworzą obecnie:

Marta Daniewska – wskazana przez Zbigniewa Jakubasa
Kamil Balcerek – wskazany przez Zbigniewa Jakubasa
Bogusław Leśnodorski – wskazany przez Jakubas Investment sp. z o.o.
Tomasz Widerlik – wskazany przez Jakubas Investment sp. z o.o.
Robert Żyśko – wskazany przez Gminę Lublin
Piotr Dreher – wskazany przez Gminę Lublin

21 października 2020 roku Rada Nadzorcza wybrała ze swojego składu Martę Daniewską na Przewodniczącą oraz Bogusława Leśnodorskiego na Wiceprzewodniczącego. Przedstawiamy sylwetki nowych członków Rady Nadzorczej Motor Lublin S.A.:

Marta Daniewska
Specjalistka ds. marketingu i zarządzania w sporcie. Ma na koncie szereg sukcesów związanych z zespołem MKS Lublin – najbardziej utytułowanym klubem piłki ręcznej w Polsce. Pracuje z lubelskimi mistrzyniami od siedmiu lat, współtworząc największe sukcesy drużyny w ostatnich latach. W pracy marketingowej cechuje ją nieszablonowość, za co kilkukrotnie została nagrodzona przez środowisko sportowe. MKS od lat uznawany jest za klub generujący największe ekwiwalenty reklamowe w polskiej piłce ręcznej.

Podczas współpracy z Martą Daniewską lubelski klub sześć razy sięgał po tytuł mistrza Polski, a także triumfował w krajowym Pucharze i międzynarodowych rozgrywkach Challenge Cup. Zespół miał także możliwość reprezentowania Lublina w elitarnej Lidze Mistrzyń. Marta Daniewska jest absolwentką Politechniki Koszalińskiej i Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych zdobyła, współpracując z takimi firmami jak: FS Holding, Orlen Transport, czy Lubelską Fabryką Wag Fawag S.A. W tej ostatniej firmie zajmowała stanowiska członka Rady Nadzorczej. W latach 2015-2016 pełniła funkcję prezesa zarządu SPR Lublin S.A.

Bogusław Leśnodorski
Wspólnik zarządzający i współzałożyciel firmy prawniczej LSW, z którą jest związany od początku swojej kariery zawodowej. Kieruje zespołami ds. fuzji i przejęć oraz ds. Giełdy Papierów Wartościowych. Specjalizuje się w prowadzeniu projektów korporacyjnych, inwestycyjnych i prywatyzacyjnych. Pracował m.in. dla podmiotów reprezentujących przemysł ciężki i wydobywczy, sektor budownictwa i nieruchomości oraz świat mediów i telekomunikacji.

Posiada olbrzymie doświadczenie w dziedzinie nadzoru właścicielskiego – zasiada lub zasiadał w Radach Nadzorczych licznych spółek, w tym Kompania Węglowa S.A., Stalexport S.A., Index Copernicus International S.A., Black Lion NFI S.A., Ferrum S.A. Poza rynkiem polskim, biegle porusza się w systemie prawno-gospodarczym Rosji, Ukrainy i Białorusi. Jest członkiem Polskiej Rady Biznesu. Bogusław Leśnodorski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Już po założeniu LSW ukończył aplikację radcowską (2004) oraz studia MBA na IESE Business School – Advanced Management (2008).

Kamil Balcerek
Od piętnastu lat związany z branżą dziennikarską i sportową, od ośmiu lat praktykuje działania z zakresu PR i marketingu, prowadząc agencję marketingową. Posiada doświadczenie w kierowaniu zespołem i współpracy z zewnętrznymi podmiotami działającymi w branży marketingowej oraz sportowej. Jest absolwentem zarządzania Szkoły Głównej Handlowej oraz dyplomowanym managerem sportowym.

Ostatnie lata poświęcił na zbudowanie marki żużlowego Motoru Lublin, odpowiadając za marketing klubu. Przez kilka lat odpowiadał także za komunikację w klubie piłkarskim – Górniku Łęczna. Razem ze swoim zespołem z Robimy Marketing od pięciu lat kreuje wizerunek najlepszej żeńskiej drużyny piłki ręcznej w kraju – MKS Lublin i współpracuje z kilkoma żużlowcami występującymi w PGE Ekstralidze. Współpracując z firmami, specjalizuje się w budowaniu i wdrażaniu strategii marketingowych oraz sprzedażowych, z wykorzystaniem narzędzi marketingu internetowego.

Tomasz Widerlik
Przedsiębiorca z Lubelszczyzny, mający blisko 25 lat stażu zawodowego. Od początku swojej przygody z biznesem związany jest z branżą budowlaną i produkcyjną, w obu odnosząc sukcesy. Posiada ogromne doświadczenie w handlu krajowym oraz zagranicznym. Kieruje zespołem sprzedażowym i zarządza strukturą składającą się z kilku regionów obejmujących znaczną część kraju. Jego firmy mają uznaną renomę w branży.

Z uwagi na zainteresowanie sportem, ma także duże doświadczenie w tej branży. Pomagał w organizacji wielu imprez sportowych o randzie mistrzowskiej w sportach walki, czy sportach motorowych. Pasjonat rajdów samochodowych.

fot. legia.net