Braga – Benfica typy, kursy, prognozy 01/04/2022

Kolejny piłkarski weekend na europejskich boiskach rozpoczynamy tym razem na jednym z portugalskich obiektów. Czy w meczu na szczycie dojdzie do nieoczekiwanego rozstrzygnięcia? Braga – Benfica typy, kursy, prognozy. Miłej lektury.

Braga – Benfica typy warte uwagi

Tak wyglądają nasze trzy najciekawsze propozycje bukmacherskie dotyczące omawianego starcia:

braga benfica typy

Obie drużyny zdobędą bramki

Braga jako drużyna niemająca jeszcze zapewnionej czwartej lokaty w stawce będzie chciała z pewnością wycisnąć tej rywalizacji jak najwięcej. Atut własnego boiska może sprawić, iż Os Arcebispos pokuszą się o sprawienie niespodzianki. Ciężko nam przewidywać, czy ich starania do czegoś doprowadzą, aczkolwiek zakład, zgodnie z którym oba teamy zdobędą po golu, uważamy za jak najbardziej odpowiedni.

Powyżej 2.5 goli

35. Dokładnie tyle bramek padło w dziesięciu ostatnich bezpośrednich starciach pomiędzy Bragą a Benficą. Trzeba więc otwarcie przyznać, że w żadnym z tych spotkań nudą raczej nie wiało. Dobrze dysponowana ofensywna ekipy z Lizbony nie dopuści raczej do tego, aby ta tendencja nagle uległa drastycznej zmianie. Trzy bramki to naszym zdaniem absolutne minimum.

braga benfica typy

Więcej niż 9.5 rzutu rożnego

W ostatniej z naszych propozycji zawartych w akapicie Braga – Benfica typy warte uwagi mocno wierzymy w ekipę gości. Benfica jest bowiem liderem ligowej klasyfikacji zespołów najczęściej wrzucających piłkę w pole karne wprost z narożnika boiska. Linia 9.5 kornera jest co prawda linią dość wysoką, lecz mamy wielką nadzieję, że obie drużyny nie będą miały najmniejszych problemów z jej pokryciem.

Braga – Benfica kursy

Zdaniem legalnych polskich bukmacherów to przyjezdni mają większe szanse na zwycięstwo w tym meczu. Oto jakie kursy zdecydowali się tym razem wystawić:

Bukmacher Braga Remis Benfica
Fortuna 3.05 3.50 2.25
STS 3.05 3.40 2.25
3 3.00 3.45 2.25
Betclic 3.05 3.55 2.26
forBET 3.05 3.55 2.26

Ostatnie wyniki i bezpośrednie mecze

Na przestrzeni kilku minionych tygodni obie ekipy osiągały następujące rezultaty:

Ostatnie bezpośrednie mecze
Benfica – Braga 6:1 (7 listopada 2021)
Braga – Benfica 2:0 (23 maja 2021)
Braga – Benfica 0:2 (21 marca 2021)
5 ostatnich spotkań Bragi
Portimonense – Braga 1:2
Monaco – Braga 1:1
Braga – Gil Vicente 0:1
Braga – Monaco 2:0

Boavista – Braga 1:1
5 ostatnich spotkań Benfiki
Benfica – Estoril 2:1
Ajax – Benfica 0:1
Benfica – Vizela 1:1
Portimonense – Benfica 1:2
Benfica – Guimaraes 3:0

Braga – Benfica prognozy

Powoli wkraczamy w decydującą fazę rozstrzygnięć na wielu europejskich arenach. W portugalskiej ekstraklasie bój o mistrzostwo rozstrzygnie się najprawdopodobniej pomiędzy FC Porto a Sportingiem, lecz za ich plecami dzieją się rzeczy, które również mogą zainteresować przeciętnego kibica piłki nożnej. Pojedynek na Estádio Municipal w Bradze ma zdaniem wielu murowanego faworyta, jednak my mimo wszystko liczymy na sporą dawkę emocji.

Braga – Benfica pytania od graczy

  • Gdzie można obejrzeć spotkanie SC Braga – SL Benfica?

Pojedynek ten będzie transmitowany na antenie stacji Eleven Sports 1.

  • Kto jest faworytem tej potyczki?

Z uwagi na wyższą pozycję w tabeli to Benfica typowana jest w tym meczu do zwycięstwa. Być może tak będzie w istocie, jednak samo starcie powinno obfitować w wiele naprawdę interesujących sytuacji podbramkowych po każdej ze stron.