Bramkarz BKS-u Lublin wyjeżdża na testy do czołowego klubu Lotto Ekstraklasy

Bramkarz BKS-u Lublin wyjeżdża na testy do czołowego klubu Lotto Ekstraklasy

Górnik Zabrze wciąż walczy o awans do europejskich pucharów. Na kolejkę przed końcem sezonu 2017/2018 w Lotto Ekstraklasie podopieczni Marcina Brosza mają na swoim koncie tyle samo punktów, co czwarta w tabeli Wisła Płock, a właśnie czwarta lokata daje prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. W tygodniu poprzedzającym arcyważne spotkanie z Wisłą Kraków z pierwszym zespołem biało-niebiesko-czerwonych trenował będzie Krystian Bartoszek z BKS-u Lublin.

Klub z Górnego Śląska nie boi się stawiać na młodzież. W tym sezonie na boiskach Lotto Ekstraklasy swoje umiejętności regularnie prezentują 19-letni Adrian Gryszkiewicz i 18-letni Wojciech Hajda, a 21-letni Szymon Żurkowski właśnie trafił do szerokiej kadry reprezentacji Polski na mundial.

Dostępu do bramki Górnika Zabrze strzeże Tomasz Loska. Nie jest tajemnicą, że młodym golkiperem interesują się zagraniczne kluby, a biało-niebiesko-czerwoni już myślą o zabezpieczeniu przyszłości. W perspektywie kilku lat Gienka zastąpić chciałby Krystian Bartoszek. Zawodnik BKS-u Lublin w dniach 16-19 maja trenował będzie z pierwszym zespołem biało-niebiesko-czerwonych.

16-latek na co dzień ćwiczy pod okiem fachowców ze szkółki bramkarskiej Keeperteam. – To kolejne docenienie naszej pracy z bramkarzami. Krystian to jeszcze jeden z naszych podopiecznych, który ma szansę na sprawdzenie swoich sił w drużynie z Lotto Ekstraklasy, po Krzyśku Kurku z Piasta Gliwice i Mateuszu Kochalskim z Legii Warszawa. Teraz to za Krystiana trzymamy kciuki – cieszy się Adam Piekutowski z Keeperteamu.

– Krystian do końca sezonu na pewno zostanie w BKS-ie. Jeżeli Górnik będzie zainteresowany transferem, to latem usiądziemy do rozmów. Po to szkolimy młodych chłopaków, by się rozwijali i trafiali do jak najlepszych klubów – mówi kierownik BKS-u Lublin, Franciszek Zawadzki.