Bramkarz żółto-niebieskich przejdzie do lidera I ligi?!

W rundzie jesiennej w zespole Avii Świdnik pozycja bramkarza była jedną z najsilniej obsadzonych. O bluzę z numerem jeden rywalizowali Łukasz Gieresz i Konrad Zacharski. Częściej w bramce żółto-niebieskich stawał jednak ten drugi. Dobra forma 22-letniego golkipera nie uszła uwadze działaczy lidera I ligi, Chojniczanki Chojnice.

O możliwym transferze Konrada Zacharskiego w Świdniku słychać od dłuższego czasu. 22-latek stawił się na pierwszym treningu Avii, ale było jasne, że w najbliższych dniach wyjedzie na testy. – Konrad chce sprawdzić się w wyższej lidze i jeżeli znajdzie sobie lepszy klub, to nie będziemy mu robili przeszkód z odejściem. Jeżeli zostanie z nami, to też się nie zmartwimy – tłumaczył Jacek Ziarkowski.

Okazuje się, że zainteresowanie wychowankiem KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski wykazali działacze Chojniczanki Chojnice. – Wyraziliśmy zgodę na testy, które potrwają od 16 do 21 stycznia – wyjaśnia asystent “Ziara” Wiesław Kołodziej.

Żółto-biało-czerwoni są liderem I ligi i nie ukrywają swoich wysokich aspiracji. – Konrad na pewno ma umiejętności, ale przy takich testach wiele zależy od szczęścia. Jak mu się powiedzie, nikt nie będzie robił przeszkód z odejściem. Życzymy mu jak najlepiej. Czy ma szansę na angaż? Trudno mi powiedzieć. Nie znam bramkarzy Chojniczanki, ale z rozmowy z zawodnikiem wynika, że tak – dodaje trener.

W przypadku przenosin do Chojnic Konrad Zacharski o miano bramkarza numer jeden rywalizowałby z Łukaszem Budziłkiem, Kamilem Miazkiem i Michałem Dumieńskim.

0 0 vote
Article Rating