Budujące zwycięstwo Podlasia na zakończenie rundy jesiennej

W pierwszą sobotę grudnia odbył się ostatni mecz w rundzie jesiennej rozgrywek grupy IV III ligi. W zaległym spotkaniu 17. kolejki rozgrywanym na sztucznej nawierzchni przy ulicy Piłsudskiego, a nie jak dotychczas na stadionie PSW przy ulicy Sidorskiej, Podlasie Biała Podlaska gościło zespół KS Wiązownica. Rywalizacja zakończyła się wygraną gospodarzy 4:2. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Białej Podlaskiej utrzymuje kontakt z resztą stawki walczącej o utrzymanie, a przerwę zimową spędzi na 18. miejscu w ligowej tabeli. − Co prawda pierwsza połowa zakończyła się remisem, ale mówiąc z ręką na sercu, powinniśmy po niej prowadzić 3:0. Jednak od 13. minuty przegrywaliśmy różnicą jednej bramki. Stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji, ale nie ustrzegliśmy się błędów. Mierzyliśmy się z solidną drużyną, lecz nasze zwycięstwo jest w pełni zasłużone, a mogło być zdecydowanie wyższe. Wreszcie zagraliśmy u siebie w domu, na boisku, na którym od dłuższego czasu codziennie trenujemy. Klimat tego miejsca i wyjście z własnej szatni miały dla nas znaczenie. Właśnie tu na każdych zajęciach widać, że moi zawodnicy prezentują się naprawdę fajnie. Powtarzałem im, że trzeba to tylko przełożyć na mecz. Nie jest nam dane występować na tym obiekcie, czego na pewno żałujemy. To spora różnica, gdy cały tydzień trenujemy w jednym miejscu, a następnie gramy w innym na całkowicie innej nawierzchni. Aczkolwiek najbardziej zależało nam na sięgnięciu po trzy punkty, by złapać trochę tlenu. Bardzo tego potrzebowaliśmy przed przerwą zimową oraz tym, co nas dalej czeka − komentuje szkoleniowiec Podlasia Rafał Borysiuk.

Podlasie Biała Podlaska − KS Wiązownica 4:2 (2:2)
Bramki: Tomasz Andrzejuk 33′, Kamil Kocoł 38′, 56′, Kacper Dmitruk 81′ − Kacper Wydra 13′, Jakub Janik 42′

Podlasie: Kasperek − Szabaciuk, Nieścieruk, Kosieradzki, Skrodziuk – Zabielski, Całka (60′ Mierzwiński), Andrzejuk (72′ Golba), Kocoł, Martynek (69′ Dmitruk) – Chmielewski.

KS Wiązownica: Cynar − Kumor, Staszczak, Mac (72′ H. Kasia), Gil (67′ Buć) – Lorenc, Janik, Bentkowski (90′ Gliniak), Rop, A. Kasia (67′ Michalik) – Wydra.

Żółte kartki: Gabriel Mierzwiński, Mateusz Golba
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).