Chełmianka i Hetman rządzą samodzielnie (Podsumowanie 5. kolejki IV ligi)

Chełmianka i Hetman rządzą samodzielnie (Podsumowanie 5. kolejki IV ligi)

Chełmianka Chełm i Hetman Zamość, które miały rządzić w IV lidze, po czterech kolejkach zgubiły konkurencję, odskakując jej na dwa punkty. Za plecami wielkiej dwójki dość nieoczekiwanie czai się Lewart.

WYDARZENIE KOLEJKI

Hity w Kraśniku i w Końskowoli bez wątpienia były momentami niezłymi widowiskami. Mimo wszystko jednak przegrani tych spotkań, a więc Powiślak Końskowola Stal Kraśnik, nie mają się czego wstydzić. To pokazuje, że w kolejnych tygodniach rywalizacja powinna być nad wyraz ciekawa…

PLUSY KOLEJKI

W weekend  z bardzo dobrej strony pokazał się zespół rezerw Górnika Łęczna. Powiedzieć o zespole Jacka Fiedenia, że jest chimeryczny, to nie powiedzieć nic. Wysoka porażka z Tomasovią, szczęśliwy triumf nad Powiślakiem i pogrom w Piotrowicach. Która twarz jest prawdziwa?

MINUSY KOLEJKI

Po raz kolejny nie wypada nie pochylić się nad postawą Kryształu Werbkowice, który jest największym rozczarowaniem obecnych rozgrywek. POM Piotrowice „nie dojechał” na spotkanie z rezerwami Górnika i na pewno Konrad Maciejczyk i spółka mają nad czym myśleć. Kiedy przyjdzie czas na pierwszą wygraną?

MOCNE SŁOWA

Nie dojechaliśmy na ten mecz. Nie wiem, co się stało. Oddaliśmy to spotkanie bez walki i nie mam pojęcia, czym to jest spowodowane. (…) Początek był w miarę przyzwoity, jednak potem straciliśmy szybko dwa gole i ciężko cokolwiek powiedzieć… Nic nam nie wychodziło, byliśmy za mało zaangażowani w to spotkanie. Przeżywamy ciężkie chwile, ale trzeba podnieść głowę w górę i się nie załamywać. Musimy walczyć w każdym meczu. (Konrad Maciejczyk, POM Piotrowice – Górnik II Łęczna 1:6)

– Nie graliśmy szałowo, ale rywale również nie prezentowali się nadzwyczajnie. Jeden błąd zadecydował o zwycięstwie przeciwnika. Nie tworzymy sobie sytuacji i to jest nasza bolączka. Moim zdaniem problem leży w psychice naszych zawodników. (Robert Semeniuk, Łada 1945 Biłgoraj – Kryształ Werbkowice 1:0)

LICZBY KOLEJKI

3 – zespoły nie poniosły jeszcze w tym sezonie porażki
4 – tyle ekip wciąż czeka na zwycięstwo. Obecność w tym gronie Kryształu i Unii to spora niespodzianka
– goli w weekend zdobyli gospodarze. Aż trzy to dzieło Polesia Kock
25 
– goli padło w pięciu meczach rezerw ekstraklasowicza
26 – o bramkę więcej można było zobaczyć w spotkaniach Polesia Kock

JEDENASTKA KOLEJKI

Patryk Kierepka (Hetman, 1*) – Konrad Omelko (Kłos, 1), Szymon Jodłowski (Chełmianka, 1), Dawid Daszkiewicz (Hetman, 1) – Jacek Cybul (Polesie, 1), Swietosław Lavruk (Łada, 1), Szymon Terlecki (Lewart, 1), Karol Karólak (Tomasovia, 1) – Marek Pyda (Łada, 1), Tytus Krylyuk (Górnik II, 1), Piotr Okuniewicz (Górnik II, 1).

11 5. kolejki IV ligi lubelskiej

* – liczba nominacji do jedenastki kolejki

WYNIKI

Polesie Kock – Unia Hrubieszów 3:1 (0:1)
Łada 1945 Biłgoraj – Kryształ Werbkowice 1:0 (0:0)
Górnik II Łęczna – POM Piotrowice 1:6 (0:2)
Stal Kraśnik – Chełmianka Chełm 1:2 (1:1)
Włodawianka Włodawa – Kłos Chełm 1:2 (0:1)
Lutnia Piszczac – Lublinianka 0:0
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Victoria Żmudź 1:1 (0:1)
Powiślak Końskowola – Hetman Zamość 0:2 (0:1)
LKS Milanów – Lewart Lubartów 1:2 (1:1)

TABELA

Tabela IV ligi lubelskiej