Chełmianka ograła Siarkę

Wynikiem 4:2 zakończyło się starcie Chełmianki Chełm z Siarką Tarnobrzeg rozgrywane w ramach 21. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi. W tym spotkaniu Chełmianka już po 10. minutach gry przegrywała 0:1 za sprawą uderzenia głową Jakuba Bałdygi. Pięć minut później czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości Mateusz Janeczko i biało-zieloni grali w przewadze, którą wykorzystali w 21. minucie, a konkretniej Hubert Kotowicz, umieszczając piłkę w siatce po dośrodkowaniu Michała Wołosa. Tuż przed przerwą gola na 2:1 strzelił Dawid Skoczylas. Druga połowa dla zawodników z Chełma rozpoczęła się równie dobrze, co zakończyła pierwsza część meczu. Sześć minut po jej rozpoczęciu bramkę na 3:1 zdobył Oleksii Prytuliak, który strzelił w długi róg bramki. Na 20 minut przed końcowym gwizdkiem dublet w sobotnim meczu ustrzelił Kotowicz, ponownie wykorzystując dośrodkowanie, tym razem Krystiana Wójcika. Gości stać było jeszcze na jednego gola, a zdobył go w 69. minucie Kamil Kargulewicz. Dla Chełmianki Chełm to siódme zwycięstwo w obecnym sezonie.

NASTĘPNY MECZ

W następnym meczu Chełmianka Chełm rozegra zaległe starcie 17. kolejki z Hetmanem Zamość (25 listopada, 13:00).

Chełmianka Chełm- Siarka Tarnobrzeg 4:2 (2:1)
Bramki: Hubert Kotowicz 21′, 68′, Dawid Skoczylas 45′, Oleksii Prytuliak 51′- Dawid Bałdyga 10′, Kamil Kargulewicz 69′

Chełmianka: Szymkowiak – Wołos, Brzozowski (82′ Grądz), Mazurek, Wawryszczuk, Wójcik, Skoczylas (70′ Myśliwiecki), Prytuliak (89′ Dąbrowski), Bonin, Maliszewski, Kotowicz.

Siarka: Kowal – Kowalik, Bierzało, Duda (71′ Orzechowski), Sulkowski, Tabor (46′ Józefiak), Kargulewicz (57′ Wolski), Rogala, Mróz (63′ Wdowiak), Janeczko, Bałdyga (57′ Gajewski).

Żółta kartka: Paweł Rogala
Czerwona kartka: Mateusz Janeczko 15′ (za faul)
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów).