Chełmianka wicemistrzem jesieni!

W Daleszycach piłkarze Chełmianki Chełm pokazali, że wiedzą co to znaczy grać do końca. Do 88. minuty meczu ze Spartakusem podopieczni Artura Bożyka remisowali 0:0, by w samej końcówce zadać dwa zabójcze ciosy. Po golach Przemysława Banaszaka i Michała Kobiałki rewelacyjny beniaminek zapewnił sobie trzy punkty i tytuł wicemistrza jesieni w grupie IV III ligi!

KOMENTARZ TRENERA

Artur Bożyk:Ten mecz był bardzo otwarty. Oba zespoły były zainteresowane tylko trzema punktami. Spartakus postawił nam trudne warunki, w których ciężko było o klarowne sytuacje. W końcówce zostaliśmy nagrodzeni za cierpliwość, bo rozmawiając w przerwie, właśnie na to położyliśmy akcent. Trzeba też powiedzieć, że przy stanie 0:0 jeden z rywali popisał się piękną, indywidualną akcją w naszym polu karnym, po której huknął w poprzeczkę. W pierwszej połowie jedni i drudzy mieli słupek. Końcówka to wymiana ciosów, w której to my byliśmy skuteczniejsi.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm zagra na wyjeździe z MKS-em Trzebinia. Mecz odbędzie się wiosną 2018 roku.

Spartakus Daleszyce – Chełmianka Chełm 0:2 (0:0)
Bramki: Przemysław Banaszak 88′, Michał Kobiałka 90+2′

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, Maliszewski, J. Niewęgłowski, D. Niewęgłowski – Pritulak, Kobiałka, Uliczny, Kompanicki – Kotowicz (55′ Budzyński), Banaszak.

Żółte kartki dla Chełmianki: Hubert Kotowicz, Damian Drzewiecki, Aleksiej Pritulak, Michał Maliszewski.
Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).