Chełmianka wygrywa na Wieniawie

Lublinianka przegrała po raz czwarty na własnym stadionie. Tym razem uległa Chełmiance 0:1. Dla gości to trzecie wyjazdowe zwycięstwo, które pozwala im utrzymać miejsce w czołowej czwórce ligi.

Kibice w Lublinie nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę. Tyle tylko, że jej autorami byli przyjezdni – w 7. minucie do siatki trafił Damian Rusiecki, który zamykał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po drodze piłkę strącił jeszcze Michał Kobiałka i napastnikowi gości wystarczyło dostawić nogę.

Jak się okazało był to jedyny gol, jaki padł do przerwy. Dla gospodarzy była to wyjątkowo zła wiadomość, bo jeśli Chełmianka obejmuje prowadzenie, to już go nie traci. Z kolei Lublinianka już 7 razy traciła bramkę jako pierwsza i tylko 2 razy udało jej się w takiej sytuacji nie przegrać spotkania. Te prawidłowości spełniły się w drugiej części spotkania. Żadna z drużyn nie potrafiła już zaskoczyć rywali i goście dowieźli skromne zwycięstwo do końca meczu.

Oba zespoły większe zagrożenie stwarzały jedynie ze stałych fragmentów gry. Jeśli już Chełmiance udawało się wyprowadzić ciekawą akcję, to brakowało ostatniego podania. – Dzisiaj akurat te metody nam nie wychodziły, ale za to strzeliliśmy gola ze stałego fragmentu – ta elastyczność może cieszyć. Zwycięstwo było wywalczone, mecz bez fajerwerków. Przeciwnik był silny fizycznie i zorganizowany, ale my po raz kolejny postawiliśmy wysokie warunki – powiedział po meczu trener Chełmianki, Artur Bożyk. Okazję do debiutu w chełmskiej drużynie dostał dzisiaj wychowanek, Wojciech Wójcik– Spisał się dobrze, kolejny raz z ławki wszedł także Dawid Stepaniuk, który znowu dostał więcej minut na pokazanie się. Obaj idą w dobrym kierunku – mówi Bożyk.

Lublinianka zostaje zatem z 7 punktami na koncie i wciąż jest przedostatnia. Chełmianka utrzymuje dystans do prowadzącej dwójki – ma 22 oczka, co na tę chwilę daje 3. miejsce. W następnej kolejce do Chełma przyjadą Karpaty Krosno, a lublinianie pojadą do Wólki Pełkińskiej.

Lublinianka Lublin – Chełmianka Chełm 0:1 (0:1)
Bramka: Damian Rusiecki 7′

Lublinianka: Marcin Zapał – Przemysław Kanarek, Łukasz Mazurek, Rafał Kursa, Adrian Ręba (76′ Kamil Witkowski) – Przemysław Gąsior, Paweł Zabielski, Dawid Skoczylas, Stefan Kucharzewski, Wojciech Gawrylak – Oleg Rovbel (58′ Przemysław Kwiatkowski).

Chełmianka: Łukasz Kijańczuk – Marcin Fiedeń, Krzysztof Bodziak, Łukasz Jankowski, Mateusz Tywoniuk – Michał Sadło (80′ Dawid Stepaniuk), Konrad Tarkowski (46′ Michał Walaszek), Michał Kobiałka (46′ Paweł Fornal), Rafał Kycko – Damian Rusiecki, Mateusz Olszak (90′ Wojciech Wójcik).