Chełmianka zakończyła bez punktów starcie z Hutnikiem Kraków

W sobotnim spotkaniu na szczeblu III ligi grupy IV Chełmianka Chełm podejmowała Hutnika Kraków. Podopieczni Artura Bożyka musieli uznać wyższość drużyny przyjezdnej, której ulegli 2:3. Porażka spowodowała, że gospodarze wciąż zajmują miejsce w strefie spadkowej − Decydująca była pierwsza połowa, w której zostaliśmy zdominowani przez przeciwnika, czego konsekwencją była strzelona przez niego bramka. Druga część gry mimo tego, że sytuacja zrobiła się trudniejsza, bo przegrywaliśmy 0:2, to pokazaliśmy charakter. Strzelenie dwóch goli i ogólny obraz tego, jak wyglądaliśmy po zmianie stron, jest pewnym pozytywem. Kto wie, czy mecz nie wyglądałby inaczej, gdybyśmy wykorzystali dogodne okazje w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, czy też zostałyby podjęte inne decyzje w kontrowersyjnych sytuacjach w polu karnym gości. Szkoda straconej bramki zaraz po wyrównaniu, gdy mieliśmy moment dekoncentracji. Sędzia przez chwilę się zawahał, ale wobec głośnych protestów zawodników Hutnika, po chwili jednak podjął decyzję przeciwko nam. Jeszcze w okolicach 35. minuty być może nam w podobnej sytuacji zabrakło doświadczenia i odpowiedniego zachowania, żebyśmy to my mogli osiągnąć korzyść. Musimy wyciągnąć wnioski z tego, co miało miejsce i zaprezentować się lepiej już w najbliższym spotkaniu pucharowym ze Zniczem Pruszków. Nie ma sensu użalanie się nad sobą, tylko trzeba dalej pracować z wiarą w sukces − mówi trener Chełmianki.

W następnej kolejce Chełmianka Chełm podejmie Wólczankę Wólka Pełkińska (29 września, 15:00).

Chełmianka Chełm − Hutnik Kraków 2:3 (0:1)
Bramki: Norbert Myszka 63′, Volodymyr Hladkyy 82′ − Krzysztof Świątek 28′, 52′, Mateusz Gamrot 83′ (rzut karny)

Chełmianka: Osuch – Kraśniewski, Wołos, J. Niewęgłowski (84′ Kwiatkowski), D. Niewęgłowski – Uliczny, Dobrzyński, Wolski, Kocoł (46′ Myszka), Czułowski – Hladkyy.

Żółte kartki dla Chełmianki: Przemysław Kwiatkowski, Maciej Kraśniewski, Paweł Wolski, Norbert Myszka