Chełmianka zakończyła pełen zwrotów akcji mecz przeciwko rezerwom Korony bez punktów

W sobotnim pojedynku 16. kolejki grupy IV III ligi Chełmianka Chełm mierzyła się z Koroną II Kielce. W tej konfrontacji oba zespoły wykazały się dobrą formą strzelecką, ponieważ piłka wpadała do siatki aż siedmiokrotnie. Na nieszczęście gospodarzy, to rezerwy Korony zdobyły o jedną bramkę więcej, wywożąc z Chełma trzy punkty. Początek meczu ułożył się po myśli biało-zielonych, bowiem po kwadransie miejscowi prowadzili 1:0 dzięki rzutowi karnemu wykorzystanemu przez Łukasza Mazurka. W 30. minucie jedenastka została podyktowana dla gości, którzy doprowadzili do remisu. Dwie minuty później drużyna z województwa świętokrzyskiego zadała szybki cios na 1:2 i ten rezultat utrzymał się już do końca pierwszej połowy. Druga część obfitowała w kolejne trafienia. W 46. minucie Dawid Słabosz zdobył trzeciego gola dla swojego zespołu. Chełmianka najpierw odgryzła się za sprawą bezpośredniego trafienia Krystiana Wójcika z rzutu wolnego, a następnie swoją drugą bramkę zdobył Łukasz Mazurek. W 60. minucie przyjezdni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę po tym, gdy stoickim spokojem i precyzyjnym strzałem z pola karnego popisał się Jakub Rybus. Końcówka meczu należała zdecydowanie do ekipy z Chełma, lecz kolejne próby zmiany wyniku kończyły się albo niecelnymi uderzeniami, albo dobrymi interwencjami bramkarza gości. Po uderzeniu Przemysława Kanarka piłka trafiła jedynie w poprzeczkę. Jednak podopieczni Tomasza Złomańczuka byli najbliżej doprowadzenia do remisu w 85. minucie. Na ich nieszczęście w swojej drugiej próbie z jedenastego metra pomylił się Łukasz Mazurek. Porażka z rezerwami Korony przerwała serię trzech ligowych zwycięstw z rzędu Chełmianki. Przerwę zimową reprezentanci Lubelszczyzny spędzą na jedenastym miejscu w III-ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów.

Chełmianka Chełm − Korona II Kielce 3:4 (1:2)
Bramki: Łukasz Mazurek 14′ (rzut karny), 55′, Krystian Wójcik 50′ − Miłosz Strzeboński 30′ (rzut karny), Jakub Konstantyn 32′, Dawid Słabosz 46′, Jakub Rybus 60′

Chełmianka: Szymkowiak − Wołos, Maliszewski, Mazurek, Brzozowski (54′ Adamski) – Skoczylas (67′ Myśliwiecki), Wawryszczuk (67′ Kanarek), Wójcik, Bonin, Kotowicz – Prytuliak.

Korona: Sandach − Cukrowski, Prętnik, Kiełb, Kośmicki (85′ Bujak), Więckowski – P. Lisowski, Słabosz, Konstantyn (75′ Majewski), Strzeboński (46′ Rybus) – Piróg (89′ Malec).

Żółte kartki: Łukasz Mazurek, Oleksii Prytuliak, Michał Wołos, Grzegorz Bonin − Dawid Słabosz, Maksymilian Kiełb, Jakub Konstantyn, Bartosz Prętnik
Niewykorzystany rzut karny: Łukasz Mazurek 85′ (nie trafił w bramkę)
Sędziował: Konrad Tomczyk (Jarosław).