Chełmianka zwyciężyła w swoim drugim sparingu. Jednym ze strzelców nowy zawodnik biało-zielonych

Chełmianka zwyciężyła w swoim drugim sparingu. Jednym ze strzelców nowy zawodnik biało-zielonych

Drugi sparing w letnim okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze Chełmianki Chełm. W nim podopieczni Artura Bożyka zmierzyli się z przedstawicielem lubelskiej klasy okręgowej Sokołem Konopnica, pokonując rywali 2:0. Jedną z bramek dla III-ligowca zdobył ich najnowszy nabytek, 23-letni napastnik Volodymyr Hladkyy, który jest wychowankiem Karpat Lwów. – Teraz jest czas, w którym wielu nowych zawodników wysyła komunikaty swoją postawą. Każda minuta jest cenna przeciwko każdemu rywalowi. Budujemy na nowo drużynę i myślę, że zwycięstwo w jakimś stopniu jest ku temu pomocne. Jednak wciąż czeka nas bardzo dużo pracy na wszystkich obszarach, jeśli chodzi o funkcjonowanie w piłce nożnej. Szansę występu w tym meczu ponownie dostało dwóch zawodników testowanych na pozycji pomocnika, którzy byli obecni już wcześniej. Więcej będziemy wiedzieli po sobotnim sparingu ze Świdniczanką Świdnik Mały. Niewykluczone, że pojawia się jeszcze inni piłkarze, chociaż po niedawnych odejściach mamy pewne problemy, żeby ich pozyskiwać – komentuje trener chełmian.

NASTĘPNY SPARING

W następnym sparingu Chełmianka Chełm zmierzy się na bocznym boisku Areny Lublin ze Świdniczanką Świdnik Mały (20 lipca, 17:00).

Sokół Konopnica – Chełmianka Chełm 0:2 (0:2)
Bramki: Volodymyr Hladkyy 15′, Kamil Kocoł 26′

Chełmianka: Osuch ­– Kożuchowski, Wołos, J. Niewęgłowski, Myszka, zawodnik testowany I, Kuśmierz, Salewski, Kocoł, zawodnik testowany II, Hladkyy oraz Szymkowiak, Wójcicki, Rak, Dąbrowski.

fot. KIKI (archiwum)