Chełmski stadion będzie miał nowe zaplecze

Chełmski stadion będzie miał nowe zaplecze

O tym, że zaplecze Stadionu Miejskiego w Chełmie wymaga modernizacji, nie trzeba nikogo przekonywać. W miejskim budżecie znalazły się środki, które pozwolą na rozpoczęcie budowy pawilonu sportowego jeszcze tej jesieni.

W miejscu dotychczasowych szatni, które znajdują się za wschodnią trybuną Stadionu Miejskiego, powstanie nowy, dwukrotnie większy budynek. – W jego skład wejdą szatnie, na które składają się: przedsionek, hol, przebieralnie, umywalnie, pomieszczenia porządkowe, sala szachowa, magazyn i pomieszczenia biurowe. Na nie z kolei składają się: przedsionek, toalety i pomieszczenia gospodarcze. Całkowita powierzchnia zabudowy wyniesie sześćset metrów kwadratowych informuje zastępca Prezydenta Miasta Chełm, Józef Górny.

Termin składania ofert przetargowych zakończył się 23 sierpnia. – Na budowę budynku szatniowo-biurowego przy ulicy I Pułku Szwoleżerów 15 w Chełmie wpłynęło siedem ofert – informują w Urzędzie Miasta Chełm. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale wiadomo, że najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Lucjana Grabarczuka „Stolmur”, z siedzibą w Zamościu. Inwestycję wyceniono tam na 1 906 893 zł. Niewiele niższą stawkę zaoferowała firma z Chełma, „Perfekt”– 1 907 564 zł. Pozostałe propozycje przekraczają sumę 2 milionów złotych. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Enstal” Henryka Nachuniaka z Pokrówki koszt remontu oszacowało na 2 155 671 zł, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Embud” z Chełma na 2 117 077 zł, Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztofa Bielana z Zamościa na 2 175 814 zł, „MaxBud” Grzegorza Pawłowskiego z Lublina na 2 184 450 zł, a Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Antro” Andrzeja Trocińskiego z Chełma na 2 364 819 zł. Podpisanie umowy zaplanowane jest na połowę września. – Prace związane z realizacją tego zadania rozpoczną się po zakończeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i wyborze wykonawcy. Zwykle trwa to około sześć-osiem tygodni od otwarcia ofert – wyjaśnia Józef Górny.

Z racji remontu na Stadionie Miejskim, użytkujący obiekt piłkarze Chełmianki Chełm, UKS Niedźwiadek Chełm oraz lekkoatleci Agrosu Chełm korzystali będą z zaplecza Miejskiej Hali Sportowej.

Budowa pawilonu sportowego będzie realizowana dzięki przesunięciom w miejskim budżecie. Przewidywany termin zakończenia prac to czerwiec przyszłego roku.