Chelsea – Arsenal typy i zakłady na mecz (21.10.2023)

Spotkania derbowe zawsze mają dodatkowy smaczek i w 99% przypadków rządzą się swoimi prawami. Czy tak będzie również i tym razem? O tym nieco szerzej w tekście Chelsea – Arsenal typy. Serdecznie zapraszamy.

Chelsea – Arsenal typy bukmacherskie

Gdyby samo starcie miało miejsce jeszcze przed przerwą reprezentacyjną, to kwestia jego rozstrzygnięcia byłaby naszym zdaniem absolutnie oczywista. Arsenal na fali zwycięstwa nad City byłby w stanie bardzo szybko rozprawić się z przeciwnikiem z zachodniej części miasta.

Teraz po kilkunastu dniach rozbratu z ligowymi realiami przebieg potyczki może być zgoła inny. Z tego też powodu postanowiliśmy zaproponować zakłady odnoszące się do zwycięstwa aktualnych wicemistrzów kraju tylko w jednej z połów tego pojedynku.

chelsea-arsenal-typy

Statystycznie Kanonierzy górują nad The Blues pod jeszcze jednym względem. Kuba Kiwior i spółka mogą pochwalić się dużo lepszą średnią egzekwowanych rzutów rożnych. Na ten moment wynosi ona grubo ponad 8 kornerów na mecz przy lekko ponad 5 po stronie ekipy dowodzonej przez Maurcio Pochettino. W takich okolicznościach nie powinny więc dziwić Was Chelsea – Arsenal typy na więcej tych stałych fragmentów gry po stronie gości. To absolutnie naturalne i logiczne.

Chelsea – Arsenal kursy bukmacherskie

Mimo iż spotkanie rozgrywane jest na terenie Chelsea, to zdaniem bukmacherów dużo większe szanse na triumf mają podopieczni Mikela Artety (2.30). Czy choć trochę nas to dziwi? Absolutnie nie. Pamiętajmy, że obie ekipy w tabeli angielskiej ekstraklasy dzieli niespełna dziesięć miejsc. To ogromny dystans, który idealnie odzwierciedla ich aktualne możliwości.

Na pewno znajdą się jednak mimo wszystko odważni, dla których założenie się o wygraną The Blues będzie przyjemnym obowiązkiem (3.10). Z perspektywy ewentualnej realizacji założonego scenariusza dużo więcej przemawia już za remisem (3.50), aniżeli triumfem gospodarzy. Warto mieć to na uwadze.

Chelsea – Arsenal bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Humory kibiców z niebieskiej części Londynu chyba wreszcie się poprawiły. Ich pupile mają bowiem na koncie serię trzech kolejnych meczów bez porażki. Poziom rywali jednak zbytnio nie zachwycał, dlatego też z Kanonierami o zdobycie choćby jednego cennego oczka może być bardzo trudno. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że tuż przed przerwą reprezentacyjną The Gunners zostawili w pokonanym polu wielkie City.

Pamiętajmy jednak o zasadzie, wedle której siły na starcia derbowe zawsze mnoży się razy dwa. Także i tym razem możemy być świadkami podobnej sytuacji.

Gdzie oglądać Chelsea – Arsenal? Transmisja i godzina

Z uwagi na posiadanie wyłącznych praw do transmitowania Premier League relacja live z tego pojedynku będzie dostępna jedynie na platformie Viaplay. Subskrypcje można wykupić już od 40 PLN za miesiąc. Początek wspomnianego przekazu na żywo zapowiedziano natomiast na godz. 18:30 w dniu 21 października 2023 roku.

Chcielibyście poznać nasze pozostałe typy dnia? Sprawdźcie więc niniejszy link, w którym konkretnie je przeanalizowaliśmy.