Chelsea – Liverpool typy, kursy i zapowiedź (13.08.2023)

Włodarze Premier League już w pierwszej serii gier przygotowali dla kibiców coś specjalnego. Mowa oczywiście o spotkaniu Chelsea – Liverpool. Typy, kursy oraz kilka słów analizy w niniejszym tekście. Serdecznie zapraszamy.

Chelsea – Liverpool typy i przewidywania

Patrząc na kadry obydwu zespołów, pomyślicie pewnie, że postradaliśmy zmysły, ale intuicja podpowiada nam jednoznacznie, że w tym wielkim hicie 1. kolejki ligowej angielscy fani nie będą raczej świadkami zbyt wielu bramek.

Wystarczy szybki rzut oka w kierunku bezpośrednich potyczek obydwu drużyn, by dojść do wniosku, że może być w tej teorii całkiem sporo prawdy. Ryzyko na samym starcie rozgrywek jest zupełnie niewskazane, stąd też wielkie piłkarskie szachy są na Stamford Bridge jak najbardziej prawdopodobne. Jeśli padnie podczas nich więcej niż dwa gole, to przyznamy szczerze, że będziemy wyjątkowo zaskoczeni.

chelsea-liverpool-typy

Chelsea – Liverpool typy, co do których pozytywnego rozstrzygnięcia nie mamy wręcz najmniejszych wątpliwości, dotyczą rzutów rożnych. To głównie z uwagi na fakt, iż zarówno The Blues jak i ekipa z miasta Beatlesów w poprzedniej kampanii należeli do ścisłej ligowej czołówki pod tym względem. Średnia sześciu egzekwowanych kornerów na mecz sprawia, że podana linia powinna zostać pokryta jeszcze na dużo przed gwizdkiem oznaczającym zakończenie spotkania.

Chelsea – Liverpool ostatnie wyniki

Mecz o stawkę jest zupełnie czymś innym niż rywalizacja w ramach przedsezonowych przygotowań. Ciężko więc w 100% powoływać się na wyniki osiągane ostatnio przez Chelsea oraz Liverpool. Wyraźne wahania formy były widoczne obu przypadkach, ale jesteśmy niemal pewni, że Mauricio Pochettino oraz Jurgen Klopp na start rozgrywek przygotowali coś specjalnego.

Ostatnie mecze Chelsea

  • Chelsea – Borussia Dortmund 1:1
  • Chelsea – Fulham 2:0
  • Newcastle – Chelsea 1:1

Ostatnie mecze Liverpoolu

  • Liverpool – Darmstadt 1:1
  • Liverpool – Bayern 3:4
  • Liverpool – Leicester 4:0

Chelsea – Liverpool bezpośrednie mecze

  • Chelsea – Liverpool 0:0
  • Liverpool – Chelsea 0:0
  • Chelsea – Liverpool 0:1

Jeśli liczycie na grad bramek, to prawdopodobnie lepiej skupić swoją uwagę na innym spotkaniu tej serii gier angielskiej ekstraklasy. Wyniki paru poprzednich bezpośrednich starć mówią bowiem jasno, że na prawdziwy festiwal strzelecki nie mamy raczej co liczyć.

Chelsea – Liverpool kursy bukmacherskie

Tradycyjnie tuż po lekturze sekcji Chelsea – Liverpool typy pora na krótką weryfikację kursów bukmacherskich. Oto garść informacji wprost z oferty firmy Betclic:

Gdzie oglądać Chelsea – Liverpool? Transmisja

Przekaz na żywo z tego pojedynku będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay. Równie często pojawia się także pytanie, o której Chelsea – Liverpool? Rozpoczęcie rywalizacji zaplanowano więc na godz. 17:30 w dniu 13 sierpnia bieżącego roku.