Choinkowy prezent dla łęcznian. Górnik jednak nie ostatni

Po zwycięstwie Ruchu Chorzów nad Wisłą Kraków i porażce Górnika Łęczna z Legią Warszawa wydawało się, że zielono-czarni zakończą rok 2016 na ostatnim miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Z “pomocą” ekipie z Lubelszczyzny przyszła jednak… Komisja ds Licencji Klubowych PZPN.

– W dniu 19 grudnia 2016 roku w późnych godzinach wieczornych, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję w sprawie naruszenia przez klub Ruch Chorzów wymogu kryterium F09 Podręcznika Licencyjnego dla klubów Ekstraklasy na sezon 2016/2017 w zakresie nieuregulowania wynagrodzeń pracowników Fundacji Ruch Chorzów, będących jednocześnie piłkarzami klubu – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN “Niebiescy” zostali ukarani ośmioma ujemnymi punktami z jednoczesnym zawieszeniem czterech ujemnych punktów do dnia 31 stycznia 2017 roku, jeżeli do tego terminu zostaną spłacone zaległości finansowe Fundacji Ruch Chorzów względem piłkarzy tego klubu.

Ponadto, do odrębnego postępowania zostało wyłączone naruszenie przez Ruch uchwał Komisji dotyczących wysokości wynagrodzeń zawodników Ruchu w poprzednich sezonach.

Tym samym podopieczni Waldemara Fornalika spadli na ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, a zielono-czarni zakończyli rok na piętnastym miejscu w stawce.

0 0 vote
Article Rating