Chruściel i Olech bohaterami Frassati

W sobotnie popołudnie Frassati Fajsławice zmierzyło się na wyjeździe z Ruchem Izbica. Podopieczni Daniela Krakiewicza zdołali wywieźć komplet punktów z trudnego terenu, jednak zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Gospodarze trzykrotnie doganiali wynik, lecz w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piłkę w siatce umieścił środkowy pomocnik niebiesko-żółto-zielonych – Piotr Chruściel. Przyjezdni triumfowali 4:3.

KOMENTARZ TRENERA

Daniel Krakiewicz: – Mecz derbowy i  prestiżowy dla nas wszystkich. Bardzo dobry początek w naszym wykonaniu. Szybko strzeliliśmy gola i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Nie wiem, dlaczego się troszeczkę cofnęliśmy po tej zdobytej bramce. Stworzyliśmy przez to więcej miejsca dla gospodarzy, którzy to wykorzystali i w 19. minucie wyrównali stan meczu. W końcówce pierwszej połowy zdołaliśmy wyjść na prowadzenie. Ta bramka była konsekwencją błędu golkipera rywali, jednak cieszę się, że Piotr Chruściel zdecydował się na strzał z dystansu i ostatecznie dzięki temu dał nam prowadzenie. W drugiej odsłonie straciliśmy dosyć szybko Karola Przebirowskiego, który otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Z tego powodu musieliśmy grać w dziesięciu, a wiadomo, że wtedy trzeba się więcej bronić. Znów troszeczkę więcej miejsca na boisku mieli gospodarze i wykorzystali to, strzelając gola na 2:2. Cały czas wierzyliśmy w wygranie tego meczu i dążyliśmy do zwycięstwa. Ponownie udało nam się wyjść na prowadzenie, jednak zaledwie sześć minut później gospodarze raz jeszcze wyrównali. Piotr Chruściel po raz kolejny stanął na wysokości zadania i w 90. minucie spotkania, ponownie po strzale z dystansu, trafił do siatki Ruchu Izbica, ustalając wynik spotkania na 4:3. Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo coraz bliżej nam do utrzymania tej piątej pozycji w tabeli. Pomimo osłabienia graliśmy do końca i to na pewno napawa optymizmem.

W następnej kolejce Frassati Fajsławice zagra na wyjeździe z Tatranem Kraśniczyn (16 czerwca, 16:00).

Ruch Izbica – Frassati Fajsławice 3:4 (1:2)
Bramki: Przemysław Jasiński 19′, Michał Gałka 65′, Maciej Śliwa 84′ – Jacek Olech 7′ 78′, Piotr Chruściel 43′ 90′

Frassati: Mazur – K. Przebirowski, K. Baran, Dzirba, Błaziak (75′ Kasperek) – S. Baran (46′ Skorek), Chruściel, P. Przebirowski, Młynarczyk – Kołodziejski (58′ Smyk), Olech.

Żółte kartki dla Frassati: Karol Przebirowski x2, Patryk Dzirba, Konrad Błaziak, Piotr Chruściel
Czerwona kartka dla Frassati: Karol Przebirowski 49′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Łukasz Staniuk (Chełm).