Ciemnoskóry napastnik nie dla Chełmianki

Ukraiński napastnik rodem z Kongo – Roland Bilala – w ubiegłym tygodniu przebywał na testach w Chełmiance Chełm. Snajper Igrosu Krasnobród nie przekonał jednak do siebie trenera Artura Bożyka.

Po kontuzji Mateusza Olszaka szkoleniowiec biało-zielonych miał spory ból głowy. Przez blisko połowę rundy jesiennej ciężar zdobywania bramek spoczywał bowiem na barkach Damiana Rusieckiego. Co prawda ze zdrowiem tego pierwszego jest już coraz lepiej, jednak Chełmianka musi poszukać wzmocnień przed rundą wiosenną, by ponownie przygotować się na podobną ewentualność.

Dlatego w minionym tygodniu na testach w Chełmie przebywał gwiazdor zamojskiej okręgówki – Roland Bilala. 23-letni napastnik występował m.in. w juniorskich zespołach Dynama Kijów i reprezentacji Ukrainy. Rundę jesienną sezonu 2014/2015 spędził natomiast w Igrosie Krasnobród, gdzie został okrzyknięty ligową rewelacją.

Po jednym treningu Bilala został jednak odesłany do domu. – Rolanda nie ma już z nami. Jesteśmy w okresie roztrenowania i nie wykluczam, że do zespołu nie dołączą inni zawodnicy – potwierdza Artur Bożyk.