Ciężka przeprawa z Granitem Bychawa

Po zeszłotygodniowej, dosyć łatwej wygranej w pierwszym meczu sparingowym z Żyrzyniakiem Żyrzyn (5:1), w drugim spotkaniu kontrolnym już tak prosto nie było. MKS Ryki zremisował z niżej notowanym Granitem Bychawa 1:1. Trener Paweł Warda testował w sobotę dwóch nowych zawodników.

KOMENTARZ TRENERA

Paweł Warda:Warunki pogodowe nie przeszkodziły nam w rozegraniu meczu, wręcz przeciwnie, były bardzo sprzyjające i można być z tego zadowolonym. Jeżeli chodzi o sam pojedynek, to na pewno była większa intensywność niż w ostatnim spotkaniu z Żyrzyniakiem Żyrzyn. Samo starcie było dość wyrównane, nie było wielu sytuacji podbramkowych, chociaż wydaje mi się, że mieliśmy więcej klarownych okazji od rywala. Jestem zadowolony z tego sparingu. Szansę gry dostała również nasza młodzież. Obeszło się bez kontuzji, było dużo walki, biegania, a piłka nas się tak na pewno nie słuchała, jak powinna się słuchać. Testowaliśmy dwóch zawodników, obaj są skrzydłowymi. Będę chciał im się jeszcze przyjrzeć w następnym meczu kontrolnym, ale jest za wcześnie, żeby mówić o personaliach. Frekwencja na treningach się poprawia i z tego również się cieszę. W sobotę nie mogliśmy skorzystać z dwóch naszych bramkarzy, więc zagrał Irek Szlendak, który już zakończył przygodę z piłką. Poza tym nie było Kamila Leonarcika i Michała Mateńki. Zatrzymały ich sprawy osobiste. Sławomir Kryczka trenuje z zespołem, ale dochodzi do siebie po kontuzji i nie bierze udziału w meczach. Paweł Cienkowski raczej nie będzie już naszym piłkarzem. Odbyliśmy rozmowę w tym tygodniu i wszystko wskazuje na to, że nas opuści. Cezary Jabłoński jest nieobecny na zajęciach, nie gra w sparingach i ciężko powiedzieć co dalej z tym zawodnikiem.

NASTĘPNY SPARING

MKS Ryki swój kolejny sparing rozegra 10 lutego. Rywalem podopiecznych Pawła Wardy będzie Proch Pionki (godzina i miejsce rozegrania tego meczu są w trakcie ustalania).

Granit Bychawa – MKS Ryki 1:1 (0:0)
Bramka dla MKS-u: Paweł Przybysz 80′ (rzut karny)

MKS: I. Szlendak – Walasek, Przybysz, D. Osojca, P. Osojca – zawodnik testowany I, Cieślak, Wasilewski, zawodnik testowany II – Bułhak, Gransztof oraz M. Szlendak, Jędrzejewski, Nastalski, Koźlak.

fot. Ireneusz Szlendak (archiwum)