Comeback Chełmianki w meczu z Podlasiem

Po premierowych czterdziestu pięciu minutach sobotniego sparingu piłkarze Podlasia Biała Podlaska prowadzili z Chełmianką Chełm 2:0. Po przerwie drużyna prowadzona przez Artura Bożyka wrzuciła piąty bieg i strzeliła gospodarzom pięć bramek. – W pierwszej połowie wyszliśmy na boisko w składzie zbliżonym do tego, który być może zagra z Czarnymi Połaniec (18. kolejka rozgrywek grupy IV III ligi – przyp. red). Byliśmy zespołem bardziej dojrzałym, który stwarzał sobie sytuacje. Wygrywaliśmy 2:0 i mieliśmy jeszcze trzy klarowne okazje do strzelenia bramek. Do tego doszedł nieodgwizdany, ewidentny rzut karny. Byliśmy drużyną bardziej konkretną i zorganizowaną, mimo tego, że to Chełmianka Chełm była częściej przy piłce. W drugiej połowie na boisko weszło m.in. dwóch juniorów młodszych oraz Patryk Matysik, czyli chłopak, który przyleciał do nas ze Stanów Zjednoczonych. Niestety niektórych zawodników grających w tej części meczu, przerósł poziom spotkania i nie byli oni w stanie dostosować się do reszty – mówi Przemysław Sałański.

Podlasie Biała Podlaska – Chełmianka Chełm 2:5 (2:0)
Bramki: Jarosław Kosieradzki, Marcin Kruczyk – Kamil Kocoł x2, Patryk Czułowski, Aleks Aftyka, zawodnik testowany

Podlasie: Wrzosek – Renkowski, Chyła, Konaszewski, Komar, Andrzejuk, Tkaczuk, Kaznocha, Dmowski, Kosieradzki, Kruczyk oraz Zagórski, Syryjczyk, Matysik, Marczuk, Łakomy, Leśniak, Mitura, Całka, Dmitruk, Chmielewski, Dybowski.

Chełmianka: Drzewiecki – Koszel, J. Niewęgłowski, Chodziutko, Kwiatkowski, Uliczny, Jabkowski, Czułowski, Zawiślak, Kocoł, Szpak oraz Aftyka, Kursa, zawodnik testowany.