Cykl turniejów dla dzieci na Lubelszczyźnie. Ruszają „Piłkarskie Turnieje Wolności”

Cykl turniejów dla dzieci na Lubelszczyźnie. Ruszają „Piłkarskie Turnieje Wolności”

Sześć turniejów eliminacyjnych, a później wielki finał w Chełmie – piłkarska jesień na Lubelszczyźnie i Mazowszu dla młodych adeptów futbolu zapowiada się bardzo interesująco. We wrześniu ruszy kolejny cykl „Piłkarskich Turniejów Wolności”.

W turniejach mogą zagrać dzieci z kategorii wiekowej U-11. Do każdego turnieju eliminacyjnego może zgłosić się szesnaście drużyn.

– Szacujemy, że turniejach udział weźmie blisko osiemset dzieciaków. Dla każdego zawodnika przewidzieliśmy bogaty pakiet  startowy. Mecze będą trwały dwadzieścia minut i będą prowadzone przez  licencjonowanych  sędziów, a wszyscy  uczestnicy  turniejów  otrzymają  upominki. Z kolei drużyny,  które  znajdą  się  na  podium każdego turnieju eliminacyjnego dostaną medale,  puchary  i nagrody, a także wywalczą sobie prawo gry w wielkim finale – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes stowarzyszenia „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”, które jest organizatorem cyklu.

Pięć turniejów eliminacyjnych odbędzie się na terenie województwa lubelskiego – 18 września w Tomaszowie Lubelskim, dzień później w Hrubieszowie, 25 września w Tarnogrodzie, 26 września w Krasnymstawie i 1 października w Biłgoraju – a szósty, 3 października, w Warszawie. Najlepsze drużyny wrócą na Lubelszczyznę 9 października, gdy w Chełmie odbędzie się turniej finałowy.

– Podczas każdego turnieju odbędzie się panel historyczny, w czasie którego dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność Polski. Nie zabraknie też animacji sportowych i innych atrakcji, które będą wypełniać dzieciom czas wolny między meczami. Pokazy piłkarskiego freestyle’u prezentować będzie najpopularniejszy polski „tiktoker” piłkarski Łukasz Chwieduk – dodaje Stęszewski.

Impreza jest dedykowana dziewczynkom i chłopcom z województwa lubelskiego. Cykl turniejów jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a patronat nad nią objął marszałek województwa lubelskiego i Lubelski Związek Piłki Nożnej. Zgłoszenia do udziału w turniejach przyjmowane są do dnia poprzedzającego każdy turniej do godz. 16 drogą elektroniczną pod adresem mailowym: [email protected]. Warto się spieszyć, bo decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie dokumenty niezbędne do zgłoszenia są umieszczone na stronie internetowej stowarzyszenia.


Ciekawą ofertę na mecze piłki nożnej przedstawiają bukmacherzy. Betclic Kod Promocyjny 2021: BETPLMAX

fot. Paweł Skraba